PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Air India uruchomi nowe połączenia na Mistrzostwa Świata FIFA

Wyczuwając silny popyt przed Mistrzostwami Świata FIFA 2022, Air India ogłosiła dodatkowe cotygodniowe loty do bliskowschodniego miasta Doha od października. Linia lotnicza wydała ostatnio podobne komunikaty dla innych krajowych i międzynarodowych tras, wskazując na nową strategię kierownictwa, polegającą na wzmocnieniu dochodowych tras.

Dodatkowe loty Air India do Doha

Linie lotnicze Air India ogłosiły, że będą obsługiwać 20 dodatkowych lotów tygodniowo między Indiami a Doha (DOH) od 30 października. Ma to na celu głównie zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na pasażerów podróżujących do Kataru na tegoroczne Mistrzostwa Świata FIFA. Nowe loty będą obsługiwane z Mumbaju (BOM), Hyderabad (HYD) i Chennai (MAA). W Mumbaju pojawi się 13 nowych lotów tygodniowo do Doha, w Hyderabad będą cztery, a w Chennai trzy. Loty z Mumbaju do Doha zostaną uruchomione w dwóch fazach od 30 października. Serwis ChennaiDoha rozpocznie się 10 listopada, a HyderabadDoha dzień później. Wszystkie te loty są dodatkiem do istniejących codziennych lotów między Delhi (DEL) a Dohą.

Wprowadzając piłkarską ekstrawagancję w tej części świata, Air India dąży do zapewnienia silnej łączności między Indiami a Katarem. Nasz rozkład lotów został zaplanowany tak, aby cała podróż była wygodna i bezproblemowa – skomentował dyrektor handlowy Nipun Aggarwal.

Air India planuje wzmocnić swój zimowy rozkład lotów na Bliski Wschód, a najnowsze ogłoszenie jest krokiem w tym kierunku. W zeszłym miesiącu Moneycontrol zauważył, że oprócz Kataru, linie lotnicze planują także więcej lotów do Dubaju. Jednak już teraz przewoźnik wykonuje swój pełny harmonogram 69 tygodniowych lotów do DXB, a wszelkie dodatkowe loty będą wymagały zgody rządu i zmiany umów dwustronnych.

Czytaj też: Qatar Airways tnie trasy na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Silny popyt i wzmocnienie sieci

Popyt na Dubaj jest tak duży, że Air India zdecydowała się w lipcu zwiększyć przepustowość na tej trasie, rozmieszczając więcej samolotów szerokokadłubowych. W normalnych warunkach linia używa mieszanej floty samolotów z rodziny A320 i Boeingów 787, ale w lipcu zwiększyła proporcje Dreamlinerów, obsługując 35 z 69 cotygodniowych lotów do Dubaju przy użyciu odrzutowców szerokokadłubowych.

Jeśli chodzi o wzmocnienie sieci, nowi właściciele linii wydają się być chętni do wykorzystania każdej możliwej okazji poprzez ukierunkowanie na opłacalne trasy. W zeszłym miesiącu linia ogłosiła uruchomienie 24 dodatkowych lotów pomiędzy głównymi miastami w Indiach, koncentrując się na tradycyjnych trasach o dużym natężeniu ruchu, ale bardzo konkurencyjnych. Od 31 sierpnia przewoźnik rozpoczął również codzienne loty na lukratywnej trasie DelhiVancouver. Priorytetem dla nowych właścicieli linii jest również optymalizacja floty. Uziemione samoloty są obecnie przygotowywane do służby, a dodatkowe samoloty są wprowadzane do leasingu, aby sprostać rosnącemu rozkładowi lotów.

Czytaj też: Egipt i Katar podpisały umowy inwestycyjne na 5 mld dolarów. To jednak nie rozwiązuje problemów Egiptu

Qatar Airways nawiązują współpracę z innymi liniami, by obsłużyć kibiców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button