LotniczyTransport

Gigant rozbudował swój węzeł lotniczy w Hongkongu

Hongkong to jedno z trzech globalnych centrów lotniczych w sieci paczek DHL

DHL Express rozbudował swój węzeł lotniczy w Hongkongu. Rozbudowane lotniskowe centrum sortowania przesyłek zwiększy zdolność obsługi paczek o niemal 70%.

DHL powiększył węzeł lotniczy w Hongkongu

DHL Express ogłosił zakończenie trzeciej fazy rozbudowy swojego centrum sortowania przesyłek w Azji. DHL zainwestował w swój węzeł lotniczy w Hongkongu409 milionów dolarów. Inwestycja jednak powinna szybko się zwrócić, bowiem usprawni handel intraazjatycki. Rozbudowa obiektu ma zwiększyć zdolność obsługi paczek o niemal 70%.

Czytaj też: DHL Express zbuduje hangar konserwacyjny dla swoich maszyn

Jak informuje portal FreightWaves, nowy budynek wyposażono w zautomatyzowany sprzęt do obsługi materiałów, co umożliwia DHL sortowanie 125 000 paczek na godzinę. Specjalne skanery rentgenowskie podwajają prędkość inspekcji zakazanych lub niebezpiecznych przedmiotów. DHL twierdzi, że roczny przepływ przez centrum przekroczy 1,1 miliona ton przy pełnej wydajności obiektu. To sześciokrotnie więcej niż w momencie otwarcia terminalu w 2004 roku.

Hongkong to jedno z trzech globalnych centrów lotniczych w sieci paczek DHL, obok Lipska w Niemczech i Cincinnati. Obiekt na hongkońskim lotnisku obsługuje niemal 20% przesyłek DHL Express i ponad 200 lotów cargo na tydzień.

Innowacyjne rozwiązania w nowym centrum sortowania przesyłek

Nowy budynek został zaprojektowany z myślą o neutralności węglowej i jest wyposażony w ponad 3400 paneli słonecznych, magazyn baterii, oświetlenie LED, elektryczne wózki widłowe i system klimatyzacji o wysokiej wydajności.

Choć globalny handel wraca do normy po boomie pandemicznym, nasze dzisiejsze inwestycje poprawią naszą globalną i regionalną sieć, umieszczając nas na doskonałej pozycji, gdy globalny handel się odbuduje – powiedział John Pearson, CEO DHL Express.

DHL Express rozbudował swój węzeł lotniczy w Hongkongu
DHL

Czytaj też: Chiny biorą się za tajwańskiego giganta. Jego założyciel startuje w wyborach

Jak informuje portal FreightWaves, wolumeny między Azją a innymi regionami w pierwszych trzech kwartałach roku wzrosły o 30% w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. DHL posiada także regionalne centra lotnicze w Szanghaju, Singapurze i Bangkoku. W ubiegłym roku DHL otworzył także regionalne centrum na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie.

DHL otwiera kolejne centrum realizacji zamówień w Niemczech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button