KolejowyTransport

Kolejne zamówienie na Dragony! Polski Newag z potężną umową

Pełna wartość zamówienia, wliczając usługi serwisowe, oscyluje w okolicach 500 milionów euro

Akiem podpisał dużą umowę na nowe lokomotywy elektryczne z serii Dragon 2. Trzydzieści zamówionych maszyn to prawdziwa kopalnia mocy: 10 z nich to pojazdy wielosystemowe, a 20 to lokomotywy jednosystemowe, wyposażone w moduł dojazdowy. A to jeszcze nie koniec, bowiem umowa daje możliwość opcjonalnego zakupu kolejnych 50 maszyn.

Akiem zamawia kolejne lokomotywy Dragon 2

Dziesięć zamówionych lokomotyw Dragon 2 E6MST uzyska zielone światło na operacje w Polsce, Czechach i na Słowacji, podczas gdy 20 jednosystemowych lokomotyw DC otrzyma zezwolenie na funkcjonowanie wyłącznie na terenie Polski. Dodatkowo, zgodnie z podpisaną umową, Akiem zobowiązuje się utrzymywać lokomotywy Dragon 2 przez okres 8 lat od daty dostawy. Maszyny nie tylko wzmocnią pozycję Akiem na środkowoeuropejskim rynku, ale również otworzą nowe horyzonty dla firmy.

Lokomotywy Dragon 2, utrzymywane przez Newag, umożliwią naszym środkowoeuropejskim klientom rozwój nowych usług kolejowych przewozów towarowych, w których cięższe pociągi będą kursować z większymi prędkościami i zapewnią najwyższe standardy niezawodności i bezpieczeństwa. Natomiast moduły dojazdowe 0.5 MW HVO ready przyspieszą przejście z diesla na bardziej ekologiczną trakcję elektryczną w przypadku eksploatacji na trasach częściowo zelektryfikowanych. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Newagiem i możliwością zaoferowania nowych możliwości naszym klientom w Europie Środkowej – powiedział Fabien Rochefort, CEO Akiem.

NEWAG
NEWAG

Czytaj też: Dragony wciąż popularne. Cargounit zamawia kolejne maszyny

Elektryczne lokomotywy są bardziej eko

Lokomotywy z serii Dragon 2 reprezentują najnowszą generację ciężkich maszyn towarowych, stworzoną z myślą o zrównoważonym transporcie. Są nie tylko efektywne energetycznie, ale także spełniają wymagania technicznych specyfikacji interoperacyjności, umożliwiając przewóz ładunków o masie nawet 4200 ton. Ich moduły dojazdowe są zgodne z normami emisji spalin Stage V i wyposażone w silniki spalinowe gotowe do obsługi paliw HVO.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że jeden z największych podmiotów ROSCO w Europie wybrał naszą platformę sześcioosiowych elektrycznych lokomotyw towarowych Dragon 2 składając największe wartościowo zamówienie na nasze pojazdy w historii naszej firmy. Z prawdziwą przyjemnością witamy Akiem w gronie naszych strategicznych klientów. Wierzymy, że niezawodne lokomotywy tej platformy spełnią oczekiwania biznesowe klientów firmy Akiem z Europy Środkowej – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag S.A.

NEWAG

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Akiem, dostawca rozwiązań w Europie w obszarze leasingu lokomotyw i pociągów pasażerskich, od lat konsekwentnie angażuje się w wsparcie europejskich podmiotów działających w sektorze kolejowym. Co więcej, podpisana umowa daje możliwość opcjonalnego zakupu kolejnych 50 maszyn. Pełna wartość zamówienia, wliczając usługi serwisowe, oscyluje w okolicach 500 milionów euro.

Pierwsze Dragony 2 już w PKP Cargo. Kolejne dotrą niebawem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button