DrogowyTransport

Indyjska firma powiększa flotę o małe elektryczne dostawczaki

Elektryczny dostawczak Tata Ace EV ma zasięg 154 kilometrów

Indyjski dostawca usług logistycznych MoEVing wprowadził do swojej floty 100 pojazdów Tata ACE EV. MoEVing wykorzysta małe elektryczne dostawczaki do obsługi ponad dziesięciu firm z różnych branż, od przemysłu spożywczego i e-commerce po branżę naftową i gazową.

MoEVing wprowadza elektryczne dostawczaki

Indyjski MoEVing wspomaga firmy w elektryfikacji swoich operacji logistycznych. Firma została założona w 2021 roku, posiada flotę ponad 2 000 pojazdów elektrycznych i prowadzi około 30 stacji ładowania w 16 miastach Indii. Wdrożenie 100 elektrycznych ciężarówek stanowi część wcześniej podpisanego memorandum porozumienia między obiema firmami. W tym celu MoEVing zobowiązało się do wprowadzenia aż 5000 pojazdów Tata Ace EV do 2025 roku, a pierwsze małe elektryczne dostawczaki zostaną wykorzystane do obsługi ponad dziesięciu firm z różnych branż, „od przemysłu spożywczego i e-commerce po branżę naftową i gazową.”

Ten kamień milowy stanowi dowód naszego zaangażowania w innowacyjne, oparte na EV, rozwiązania logistyczne dla Indii. Szybkie wdrożenie pojazdów Tata Ace EV, wspierane przez naszych klientów i partnerów, jest krokiem w kierunku bezemisyjnego sektora logistyki, co jest zresztą zgodne z krajowymi planami w kwestii oszczędności w kosztach logistyki na poziomie do 4% PKB i redukcji emisji CO2 o 10 GT do 2030 roku – mówi Vikash Mishra, Założyciel i CEO MoEVing.

Czytaj też: Uber wprowadza bezemisyjne pojazdy elektryczne w Indiach

Jak informuje portal Electrive, Tata Motors wprowadziła model Ace EV w 2022 roku. Ten mały elektryczny samochód dostawczy jest napędzany przez silnik o mocy 27 kW i maksymalnym momencie obrotowym 130 Nm. Tata Ace EV ma zasięg 154 kilometrów i pojemność ładunkową wynoszącą prawie 6 metrów sześciennych.

Dekarbonizacja branży

Dekarbonizacja branży transportu drogowego to nie tylko wyzwanie, ale także niezbędny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Obecnie transport drogowy jest jednym z głównych emitentów gazów cieplarnianych, dlatego konieczne jest podjęcie skoordynowanych działań mających na celu redukcję emisji CO2. Elektryczne i hybrydowe pojazdy, zasilane odnawialnymi źródłami energii, stają się coraz bardziej popularne, redukując negatywny wpływ transportu na środowisko.

Czytaj też: Dekarbonizacja Turcji może przynieść państwu 146 mld USD zysku

Dekarbonizacja branży to nie tylko kwestia ekologii, ale także ekonomii. Firmy, które inwestują w ekologiczne rozwiązania, mogą zyskać nie tylko pozytywny wizerunek, ale także oszczędności związane z niższymi kosztami eksploatacji pojazdów. To wyzwanie, które wymaga współpracy i zaangażowania wszystkich uczestników branży, ale z pewnością przyniesie pozytywne efekty dla środowiska i przyszłych pokoleń.

Tomasz Bęben: Polska motoryzacja częściami stoi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button