PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Kanadyjczycy modernizują kabiny starych Airbusów

Prawie 22-letni A321 został wycofany z eksploatacji na kilka miesięcy

Linie Air Canada zaprezentowały swój pierwszy zmodernizowany samolot Airbus A321. Nowe wnętrze maszyny jest zgodne z Airbusami A220 oraz Boeingami 737 MAX linii lotniczych Air Canada.

Air Canada zaprezentowała zmodernizowany samolot Airbus

Air Canada przedstawiła zmodernizowany samolot Airbus A321 z ulepszonym wyposażeniem kabiny, obejmującym większe schowki na bagaże podręczne, oświetlenie kabiny i system rozrywki pokładowej. A321 wyposażono także w nowe technologie, takie jak kamery zewnętrzne, łączność Bluetooth oraz szybki internet. Zmodernizowany projekt kabiny optymalizuje przestrzeń osobistą, poprawia ergonomię i zmniejsza wagę samolotu.

Czytaj też: Linie Air Canada znacznie skróciły średnie opóźnienia lotów

Jak informuje portal Simple Flying, prawie 22-letni A321 został wycofany z eksploatacji na kilka miesięcy, aby przeszedł prace konserwacyjne i modernizację wnętrza kabiny. Przewoźnik poinformował, że wszystkie jego samoloty A321 i A320 zostaną wyposażone w te nowe funkcje, dostosowując się do nowszych maszyn we flocie.

Jesteśmy dumni, że możemy przywitać klientów na pokładzie, by doświadczyli komfortu, wygody i łączności w naszych zmodernizowanych kabinach.  Wnętrza floty dostosują A320 i A321 wyposażenia A220, dodatkowo wzmacniając naszą wiodącą pozycję w branży – skomentował Mark Nasr, Wiceprezes Wydziału Lojalności i Produktów w Air Canada.

Air Canada

Więcej miejsca i wygodniej

Nowa funkcja kamery zewnętrznej, będąca pierwszą tego rodzaju w przypadku samolotów wąskokadłubowych, monitoruje cały samolot od góry ogona. Dodatkowa kamera pod kadłubem dostarcza widok w czasie rzeczywistym o wysokiej rozdzielczości na aktywność samolotu. W ramach modernizacji wprowadzono również nowe technologie, takie jak łączność Bluetooth z systemem rozrywki w oparciu foteli i szybki internet. Air Canada poinformowała, że maszyna będzie pełnić rolę środowiska testowego na pokładzie dla tych nowych funkcji.

Jak informuje portal Simple Flying, monitor w oparciu fotela wyposażony w Bluetooth pozwoli pasażerom na podłączenie własnych słuchawek, które przyniosą na pokład, aby oglądać filmy na żądanie, telewizję na żywo lub słuchać podcastów lub muzyki. Air Canada podkreśliła, że innowacja wspiera cele zrównoważonego rozwoju, zmniejszając zużycie jednorazowych słuchawek. Zainstalowano także nowy system Wi-Fi oferujący bezpłatny, satelitarny, szybki dostęp do internetu sponsorowany przez Bell. Ponadto pasażerowie mogą naładować swoje urządzenia, korzystając z gniazdek USB-A i USB-C.

Air Canada

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Samolot jest również wyposażony w większe schowki nad głową Airbus Airspace XL, największe w swojej klasie, mieszczące więcej bagażu podręcznego. Z kolei nowo zaprojektowane fotele mają optymalizować przestrzeń osobistą, poprawić ergonomię i zwiększyć komfort podróżujących poprzez dodatkową przestrzeń do przechowywania. Komfort wzmacnia także nowe oświetlenie kabiny, które będzie symulować różne oświetlenie w zależności od pory dnia i fazy lotu. Air Canada planuje przeprowadzić modernizacje w swoich 14 pozostałych samolotach A321 oraz ośmiu A320.

Księgi zamówień Airbusa i Boeinga pękają w szwach! Przewoźnicy chcą więcej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button