PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

British Airways wraca do Abu Dhabi pierwszy raz od pandemii 

Przewoźnik nie obsługiwał regularnie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 2020 roku

Brytyjski przewoźnik wznowi loty do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich od kwietnia 2024 roku. British Airways wraca do Abu Dhabi po czterech latach. 

British Airways wraca do Abu Dhabi

Linia lotnicza będzie obsługiwać codzienne loty przez cały rok, korzystając z Boeinga 787-9 i bezpośrednio konkurując z usługami Etihad Airways na trasie do Londynu. British Airways wykorzysta swoje samoloty typu Dreamliner o dużym udziale klas premium, oferując kabiny pierwszej klasy, biznesowej, klasy premium i ekonomicznej.

Czytaj też: Wojna w Izraelu destabilizuje rynek surowców energetycznych

Jak informuje portal Simple Flying, British Airways wraca do Abu Dhabi od kwietnia 2024 roku. Przewoźnik nie obsługiwał regularnie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 2020 roku, robiąc sobie przerwę trwającą niemal cztery lata, w miarę powolnego ożywienia popytu. Podczas gdy loty do Dubaju szybko wznowiono po COVID-19, British Airways zdecydowało się wstrzymać obsługę trasy do Abu Dhabi na czas nieokreślony. Jednak teraz, kiedy ograniczenia są już przeszłością, a poziomy pasażerów prawie wróciły do poziomów z 2019 roku, linia lotnicza powraca od 20 kwietnia 2024 roku.

W sezonie letnim BA73 wyląduje na lotnisku Heathrow w Londynie (LHR) o godzinie 22:25 czasu lokalnego i przybędzie do Abu Dhabi International (AUH) o godzinie 08:30, podczas gdy BA72 odleci z Abu Dhabi o 10:10 i wróci do domu o godzinie 15:20 czasu lokalnego. Ze względu na zmiany czasu, zimą BA73 wystartuje z LHR o 22:25 i wyląduje o 09:30, podczas gdy BA72 odleci z AUH o 11:10 i wróci do domu o 15:20. W oświadczeniu dotyczącym wznowienia lotów, Neil Chernoff, Dyrektor ds. Sieci i Sojuszy w British Airways, powiedział:

AbuDhabi to wyjątkowy cel podróży, który z wielkim zadowoleniem przywracamy do naszej sieci. Z połączeniem plaży, miasta i pustyni oferuje wszystko, czego nasi klienci oczekują od podróży na Bliski Wschód, i nie możemy się doczekać, aby ponownie ich przywitać na pokładzie samolotu.

Czytaj też: British Airways zakochane w Dreamlinerach! Kolejne 6 zamówień

British Airways wykorzysta Boeingi 787-9

British Airways wykorzystuje swoje samoloty Boeing 787-9 o dużej liczbie miejsc w klasach premium na codziennej trasie do Abu Dhabi, jednej z 18 obecnie obsługiwanych tras. Samoloty te wyposażone są w osiem miejsc w pierwszej klasie, 42 w klasie biznes, 39 w klasie premium economy i zaledwie 127 w klasie ekonomicznej. Z myślą o pasażerach podróżujących w celach rekreacyjnych oraz biznesowych, samolot jest jednym z trzech, które codziennie latają również do Dubaju. Niestety, w biznesowej klasie używane są stare siedzenia w układzie 2-3-2, a nie nowe siedzenia Club Suite, które można znaleźć na samolotach A350 i 777.

Jak informuje portal Simple Flying, British Airways będzie jedną z wielu linii lotniczych przenoszących swoje operacje do rozległego Terminalu A na lotnisku w Abu Dhabi, długo oczekiwanego obiektu, który może obsłużyć nawet 30 milionów pasażerów rocznie. Nowy obiekt zostanie otwarty 1 listopada, a Maureen Bannerman, Dyrektor Handlowy Abu Dhabi Airports, zauważyła:

Z radością witamy British Airways na nowo w Abu Dhabi International Airport, dołączając ich do rosnącej listy czołowych przewoźników, którzy wybierają Terminal A jako swoją bazę operacyjną w Abu Dhabi. Nowy Terminal A zostanie otwarty dla publiczności od 1 listopada, oferując nowoczesne udogodnienia zarówno dla pasażerów, jak i linii lotniczych.

Atak hakerski na British Airways. Wykradziono dane 34 tys. pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button