PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceTransport

UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej

Gigant logistyczny dąży do większej dywersyfikacji, gdy popyt w e-handlu słabnie. UPS przejmuje Bomi i chce wejść na rynek usług medycznych. 

UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej

UPS planuje zakup włoskiej firmy Bomi. Celem transakcji jest wejście na rynek usług medycznych. Firma United Parcel Service Inc poinformowała w oficjalnym komunikacie, że zakup Bomi Group podyktowany jest chęcią zwiększenia zdolności do dostarczania leków wymagających przechowywania w chłodni.

Amerykański gigant koncentruje swoją działalność na firmach o wysokich marżach. Ma to zrównoważyć mniejszy wolumen w e-commerce, który obserwowany jest od kilku tygodni. Zainteresowanie e-handlem, w porównaniu do okresu pandemii, jest widocznie mniejsze (Więcej: Sprzedaż e-commerce Amazon spadła w drugim kwartale). Dlatego najwięksi gracze podnoszą ceny lub dążą do większej dywersyfikacji (Więcej: Amazon podnosi ceny. Coraz wyższe koszty logistyczne oraz Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych).

Zobacz także: UPS zawiera umowę z Amazon dotyczącą maksymalnego wolumenu przesyłek

Działalność Grupy Bomi w Europie

Bomi Group to założona w 1985 roku w regionie Lombardii w Mediolanie firma zajmująca się świadczeniem usług dla branży medycznej, które dotyczą najczęściej magazynowania i logistyki wrażliwych produktów farmaceutycznych na obszarze Europy i Ameryki Południowej. Amerykański gigant UPS nie ujawnił jednak szczegółów finansowych transakcji. Jak podaje Wall Street Journal, jej wartość mogła wynieść nawet kilkaset milionów dolarów.

Zobacz także: Poczta w Polsce 15. najlepszą na świecie. Kto nas wyprzedza?

UPS spodziewa się, że po udanym sfinalizowaniu transakcji doda do swojej floty 350 pojazdów z kontrolowaną temperaturą oraz znaczącą powierzchnię magazynową w Europie. Pomimo że dla UPS jest to stosunkowo mało znacząca transakcja pod względem wolumenu, rosnące zainteresowanie logistyką medyczną i obszarem logistyki opieki zdrowotnej może świadczyć o powstaniu nowego trendu w branży. Europa, poza Stanami Zjednoczonymi, wciąż pozostaje największym regionem, w którym działa UPS. Jak podaje agencja Reutera, odpowiadała za prawie połowę przychodów z segmentu przesyłek międzynarodowych firmy w zeszłym roku.

UPS wykorzysta dwie naczepy w jednym zestawie na hiszpańskim rynku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button