KolejowyTransport

RegioJet uruchamia kolejne połączenie. Pojedzie aż do Berlina

RegioJet dotychczas obsługiwał autobusy między tymi dwoma miastami

RegioJet potwierdził swoje zainteresowanie uruchomieniem w przyszłym roku nowego międzynarodowego połączenia. Pociągi RegioJet miałyby obsługiwać połączenie kolejowe Praga-Berlin.

RegioJet chce uruchomić połączenie Praga-Berlin

Zgodnie z projektem rozkładu jazdy, RegioJet planuje obsługiwać połączenie kolejowe Praga-Berlin trzy razy dziennie. Pociągi miałyby wyjeżdżać o godzinach 7:05, 11:05 i 17:05 z głównego dworca w Pradze. Na obszarze Czech pociągi zatrzymywać mają się jeszcze w Pradze-Holešovice, Ústí nad Labem i Děčínie, a w Niemczech w Dreźnie. Powrotny kurs pociągów z Niemiec do Pragi jest zaplanowany na godziny 11:27, 16:27 i 21:27.

Pasażerowie mogą oczekiwać na tej linii tych samych usług, które obecnie oferujemy w innych pociągach. Uruchomienie połączenia planowane jest na rok 2024 – powiedział Petr Kohoutek, dyrektor finansowy RegioJet.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Jak informuje portal Zdopravy, RegioJet dotychczas obsługiwał autobusy między tymi dwoma miastami. Obecnie pociągi między Pragą a Berlinem obsługiwane są wyłącznie przez České Dráhy we współpracy z Deutsche Bahn. W przeszłości próbował również Leo Express, ale nigdy nie wystartował. Od marca, między Pragą a Berlinem, trzy razy w tygodniu kursować będzie nocny pociąg European Sleeper jadący aż do Brukseli.

Nowa trasa przez Polskę

RegioJet niedawno zakupił od Deutsche Bahn dodatkowe wagony w celu rozszerzenia swojej działalności. Oprócz połączenia do Berlina, planuje także uruchomienia połączenia PrzemyślHanower w przyszłym roku.

Obecnie czekamy na uzyskanie pozwolenia od polskiego urzędu kolejowego UTK, co może zająć od trzech do czterech miesięcy. Nasze dalsze kroki będą zależały od uzyskania tego pozwolenia, przyznania nam rozkładu jazdy w trybie opóźnionego wniosku w Polsce oraz dostępności miejsc w kolejnych połączeniach ukraińskich kolei – powiedziała rzeczniczka RegioJetu, Alexandra Janoušek Kostřicová.

Czytaj też: RegioJet planuje nowe połączenie w Polsce. A co z PKP Intercity?

Jak informuje portal Zdopravy, w międzynarodowej komunikacji, od października, RegioJet zwiększył liczbę połączeń z trzech na cztery dziennie. Dla podróżnych dostępne jest teraz poranne połączenie z Bratysławy do Pragi (odjazd o 6:21, przyjazd o 10:37) oraz popołudniowe połączenie z Pragi do Bratysławy (odjazd o 17:15, przyjazd o 21:32). Latem powrócił również trzecią parę pociągów między Pragą a Koszycami.

RegioJet notuje rekordowe zyski! Firma zyskuje po pandemii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button