PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Arriva podpisała największy kontakt w Słowenii. Rozszerzy swoje usługi

Regionalne linie autobusowe stanowią dużą część ogólnych operacji Arrivy w Słowenii

Arriva podpisała największy kontrakt w Słowenii. Firma rozszerzy ofertę obsługi usług autobusowych i zwiększy to ten sposób udział na rynku w Słowenii o ponad cztery procent, osiągając poziom 47,8 procent. Umowa obowiązuje przez pięć lat z możliwością przedłużenia do ośmiu lat.

Arriva podpisała kontrakt w Słowenii

Arriva odnowiła i rozszerzyła umowę na obsługę usług regionalnego transportu publicznego w Słowenii. Umowa ta pozwoli Arrivie zwiększyć swój udział w rynku o ponad cztery procent w zakresie operacji autobusowych na obszarze regionalnym.

Czytaj też: Arriva wchodzi na holenderski rynek nocnych pociągów

Nowa umowa obejmuje obszar słoweńskich regionów Gorenjska na północy, Podravska na północnym wschodzie, Osrednjeslovenska w centralnej części kraju i Obalno-kraška na zachodzie. Jest to największy pojedynczy kontrakt, jaki kiedykolwiek podpisano w Słowenii.

Umowa wara miliony

Nowa umowa zacznie obowiązywać 1 lipca 2024 roku i jest warta około 274 milionów euro. Będzie ważna przez pięć lat, z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata. Arriva ma zamiar obsłużyć niemal 300 pojazdów na ponad 24 miliony przejechanych kilometrów – to wzrost o osiem procent w porównaniu do poprzednich przejechanych kilometrów. W działania Arrivy będzie zaangażowanych około 750 pracowników.

To fantastyczne zwycięstwo naszego zespołu w Słowenii. Przyznanie nam największej pojedynczej umowy autobusowej w historii jest powodem do ogromnej dumy i stanowi dowód na naszą doskonałą reputację oraz sukces naszej działalności w Słowenii. Mamy silne osiągnięcia w dostarczaniu niezawodnych i zrównoważonych usług autobusowych w całym kraju, i jestem dumny z naszego zespołu i osiągniętych wyników. Teraz możemy spokojnie patrzeć w przyszłość – wskazuje Sian Leydon, Dyrektor Zarządzający Grupy Arriva na Europę Kontynentalną.

Czytaj też: Ustawa o delegowaniu podpisana przez prezydenta – jakie zmiany czekają firmy transportowe?

Regionalne linie autobusowe stanowią dużą część ogólnych operacji Arrivy w Słowenii, odpowiadając za 85 procent jej działalności w kraju. Arriva zatrudnia w Europie około 35 500 pracowników i obsługuje około 1,5 miliarda połączeń pasażerskich w 10 krajach europejskich. Jest częścią Deutsche Bahn (DB), a jej działalność jest podzielona na cztery linie biznesowe: UK Bus, UK Trains, Holandię oraz Europę Kontynentalną. Arriva prowadzi operacje w Czechach, Chorwacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Holandii, Polsce, na Słowacji, w Słowenii, Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii.

Na ulice Poznania wyjechały pierwsze w historii autobusy wodorowe!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button