DrogowyTransport

Rusza remont ważnej drogi wojewódzkiej! Pozamykają nam ulice?

Możliwość rozpoczęcia prac stała się realna dzięki uzyskanemu zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka Drogi Wojewódzkiej nr 254 w województwie kujawsko-pomorskim. Możliwość rozpoczęcia prac stała się realna dzięki uzyskanemu zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

Remont Drogi Wojewódzkiej nr 254 rozpoczęty

Rozpoczyna się remont kolejnego odcinka Drogi Wojewódzkiej nr 254 w południowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Wykonawca przystępuje do przebudowy ulic Bydgoskiej i Barcińskiej w Łabiszynie, mieście zlokalizowanym w powiecie żnińskim. Prace drogowe na odcinku Łabiszyn-Barcin również idą do przodu, a obecnie trwa układanie dolnych warstw nawierzchni na odcinku Łabiszyn-Brzoza.

W tym roku zakończymy wiele ważnych inwestycji na wojewódzkich trasach. Utrzymujemy dobre tempo robót, a rekordowa pula środków pozwala realizować kolejne ważne inwestycje – podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Rusza remont Drogi Wojewódzkiej nr 254! Które ulice zostaną zamknięte?
Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Czytaj też: Rusza rozbudowa drogi krajowej DK79 na południu Mazowsza

Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek zajmujący się infrastrukturą drogową w ramach wojewódzkiego zarządu, podkreślił, że możliwość rozpoczęcia prac stała się realna dzięki uzyskanemu zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Po powtórnej ocenie środowiskowej, dokonanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, możliwa jest gruntowna przebudowa drogi bez konieczności stawiania zasłaniających widok ekranów akustycznych, na czym, wiemy to z konsultacji społecznych, zależało mieszkańcom Łabiszyna – dodał.

Czytaj też: Budownictwo mieszkaniowe w Polsce hamuje. Buduje się coraz mniej

Inwestycja będzie kosztować ponad 50 mln zł

Głównym celem prac modernizacyjnych jest wzmocnienie struktury nawierzchni drogowej, wybudowanie chodników oraz przejść dla pieszych, a także instalacja nowego systemu oświetlenia. W dodatkowym zakresie, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 246 prowadzącą w kierunku Szubina, zostanie wybudowane rondo. W początkowej fazie prac nie planuje się zamknięcia ulic, jednak kierowcy muszą się liczyć z pewnymi wąskimi odcinkami oraz organizacją ruchu wahadłowego. Zakończenie działań modernizacyjnych w Łabiszynie nastąpi w przyszłym roku.

Rusza remont Drogi Wojewódzkiej nr 254! Które ulice zostaną zamknięte?
Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego podkreślił, że prace rozpoczęte pod koniec stycznia bieżącego roku, dotyczące modernizacji 13-kilometrowego fragmentu Drogi Wojewódzkiej nr 254 między Brzozą a Łabiszynem, osiągnęły już półmetek. Na niemal całym obszarze tego odcinka ukończono układanie nawierzchni, a obecnie skupiono się na tworzeniu przystanków autobusowych, zjazdów, poboczy oraz naprawie mostów w Antoniewie i Obórzni. Udostępniono już nowy fragment drogi w okolicach Kobylarni, a wykonawca jest w fazie przygotowań do konstrukcji ronda w Brzozie.

Inwestycja, wyceniana na 53 miliony złotych, jest prowadzona przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Autostrada zamiast drogi krajowej? Nowy odcinek A18 już gotowy!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button