PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Piloci Virgin Atlantic planują strajk z powodu… zmęczenia

Pilotom nie podobają się obecne procedury planowania lotów w Virgin

Piloci linii Virgin Atlantic rozważają strajk z powodu zmęczenia. Związek reprezentujący pilotów linii lotniczych stwierdził, że „działania protestacyjne będą ostatecznością”.

Piloci Virgin Atlantic mogą zorganizować strajk

Ponad 95% pilotów Virgin Atlantic opowiada się za potencjalnym strajkiem z powodu obaw o zmęczenie i złe samopoczucie, spowodowane nieregularnymi planami lotów w czasie pandemii. Stowarzyszenie Brytyjskich Pilotów Linii Lotniczych (British Airline Pilots Association) wspiera pilotów i naciska na negocjacje z Virgin Atlantic w celu znalezienia rozwiązania. Piloci Virgin Atlantic zapowiedzieli, że jeśli rozmowy nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, strajk „będzie ostatecznością”, ale będzie konieczny.

Jak informuje portal Simple Flying, pilotom nie podobają się obecne procedury planowania lotów w Virgin, wprowadzone w czasie pandemii. Choć plany mają obowiązywać do końca roku, linia lotnicza oświadczyła, że jest skłonna negocjować tę kwestię w nadchodzących tygodniach.

Czytaj też: British Airways i Virgin Atlantic wracają do Chin po 3 latach

Według relacji BBC, związek pilotów British Airline Pilots Association (BALPA), poinformował, że 96% reprezentowanych przez nich pilotów poparło głosowanie w sprawie potencjalnego strajku. Dla linii lotniczej pracuje ponad 830 pilotów, z których większość jest członkami BALPA.

Nasi członkowie zgłosili spór handlowy z Virgin Atlantic wynikający z poważnych obaw związanych ze zmęczeniem pilotów i ich samopoczuciem w związku z planowaniem i ustalaniem grafików, wdrożonych podczas pandemii – przekazał przedstawiciel BALPA w oświadczeniu uzyskanym przez BBC.

Stowarzyszenie wyraziło również swoje zaangażowanie w ułatwianie rozmów mających na celu opracowanie nowych rozwiązań po pandemii.

W ostatnich latach wzajemnie wspieraliśmy się i negocjowaliśmy sensowne rozwiązania dla największego kryzysu w globalnym przemyśle lotniczym. Jednocześnie pozostaliśmy wierni tym, co dla nas najważniejsze… bezpieczeństwo lotów, ochrona zawodu pilota i wzajemne wsparcie – twierdzi związek.

Piloci gotowi do rozmów

Według informacji BBC, Virgin Atlantic miało stwierdzić, że obecne ustalenia dotyczące planowania lotów zostały „zaakceptowane, opracowane i poparte przez przedstawicieli pilotów BALPA”. Jednak rzecznik linii lotniczej powiedział, że jest otwarty na nowe rozmowy ze związkiem.

Kontynuujemy dotrzymywanie wszystkich umów i zaoferowaliśmy rozpoczęcie formalnych negocjacji płacowych i dotyczących jakości życia z przedstawicielami związku pilotów BALPA w nadchodzących tygodniach, znacznie przed wygaśnięciem umowy w grudniu – poinformował.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal Simple Flying, według informacji BALPA preferuje rozwiązywanie problemów poprzez „negocjacje i kompromis przemysłowy” i piloci Virgin Atlantic zorganizują strajk jedynie w ostateczności, mimo że część  z nich „bardzo mocno” chce strajku już dziś.

Jesteśmy gotowi rozpocząć negocjacje w celu znalezienia akceptowalnego rozwiązania i zachęcamy Virgin Atlantic, aby wysłuchała swoich pracowników i przedstawiła akceptowalną ofertę, którą nasi członkowie mogliby poprzeć – podsumowało stowarzyszenie.

DHL Express zbuduje hangar konserwacyjny dla swoich maszyn

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button