LotniczyTransport

British Airways i Virgin Atlantic wracają do Chin po 3 latach

Wznowienie połączeń do Państwa Środka stanowi kluczowy punkt zwrotny w lotnictwie

Linie British Airways i Virgin Atlantic ogłosiły, że po trzech latach nieobecności wracają do Chin kontynentalnych. Wznowienie połączeń do Państwa Środka stanowi kluczowy punkt zwrotny w lotnictwie, które wychodzi z pandemicznego kryzysu.

British Airways i Virgin Atlantic wracają do Chin

Pandemia minęła i nawet Chiny, kraj o najsurowszych obostrzeniach na świecie, powoli rozluźniły swoje przepisy. Na początku lutego, dwaj najwięksi międzynarodowi przewoźnicy lotniczy British Airways i Virgin Atlantic ogłosiły, że po trzech latach nieobecności wracają do Chin kontynentalnych. Virgin Atlantic na początku maja ponownie uruchomi swoje jedyne połączenie z londyńskiego lotniska Heathrow (LHR) do międzynarodowego lotniska Szanghaj Pudong (PVG). Linia lotnicza ponownie będzie realizować raz dziennie połączenie dla operacji pasażerskich i towarowych przy użyciu Boeinga 787-9.

To historyczny moment dla przewoźnika, ponieważ po 859 dniach zamknięcia w końcu ponownie otworzy swoją ostatnią trasę, która została zamknięta z powodu pandemii. Pozwoli to również na połączenie usług tranzytu lotniczego z ważnym rynkiem, ponieważ Virgin ponownie będzie transportować towary z Chin do Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Chiński przewoźnik wznowi bezpośrednie loty do Izraela

Pasażerowie długo na to czekali

Mniej więcej tydzień przed ponownym uruchomieniem lotów do Chin przez Virgin Atlantic, British Airways ponownie otworzy swoją trasę LHR-PVG. Trasa będzie obsługiwana raz dziennie, a na początku czerwca linia planuje ponowne uruchomienie usług LHR na międzynarodowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX). Trasę tę przewoźnik będzie obsługiwał cztery razy w tygodniu.

Nie możemy się doczekać, aby ponownie powitać naszych klientów na pokładzie naszych lotów z Szanghaju i Pekinu. Wiemy, że z niecierpliwością czekali na ponowne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, przyjazd na studia do Wielkiej Brytanii i wznowienie działalności między Chinami a Wielką Brytanią. Mamy niezwykle bogatą historię lotów do Chin kontynentalnych, łącząc oba kraje od ponad 40 lat. Nie możemy się doczekać ponownego uruchomienia tych tras – stwierdziła szefowa sprzedaży na region Azji i Pacyfiku w British Airways, Noella Ferns.

Również polskie linie lotnicze chcą od marca wznowić połączenia do Chin. Na początku sezonu letniego PLL LOT planują wprowadzić dwa połączenia do Pekinu. Polski przewoźnik chce realizować rejsy zarówno do Capital, jak i do portu Daxing. Możliwość zarezerwowania biletów pojawiła się już w systemie. Loty mają być realizowane codziennie od 26 marca.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Przewoźnik z Hongkongu zwiększa ładowność po otwarciu Chin

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button