PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MorskiTransport
Gorące newsy

Firma żeglugowa Lidla świętuje pierwsze urodziny z dobrym wynikiem

Obecnie na dwóch różnych liniach między Azją a Europą pływa osiem kontenerowców Tailwind

Należąca do Lidl International, firma Tailwind odnotowała pozytywne wyniki finansowe i to już na początku swojej działalności. Firma założona w lipcu ubiegłego roku skupia się na obszarze morskiego transportu między Europą, Chinami i Bangladeszem, wybierając trasy z ograniczoną ilością przystanków portowych.

Lidl może być zadowolony z Tailwind

Będąca spółką córką Lidl International, firma żeglugowa Tailwind Shipping Lines, świętuje swoje pierwsze urodziny. Oficjalnie założona w lipcu 2022 roku, firma z siedzibą w Hamburgu podsumowuje swój pierwszy rok działalności. Jak informuje portal Logistik Heute, obecnie na dwóch różnych liniach między Azją a Europą pływa osiem kontenerowców Tailwind, a firma zatrudnia 25 pracowników, w tym doświadczonych kierowników z różnych niemieckich firm żeglugowych.

Pierwsze urodziny są dla nas okazją, aby wdzięcznie spojrzeć wstecz na nasze początki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego startu Tailwind. Jednocześnie z optymizmem spoglądamy w przyszłość – mówi Wolf Tiedemann, dyrektor zarządzający Tailwind Shipping Lines.

Czytaj też: Sieć Lidl rozpoczyna wysyłkę kontenerów drogą morską

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sieci handlowej Lidl udało się założyć firmę żeglugową, co miało być odpowiedzią na napięcia w globalnym łańcuchu dostaw w branży żeglugowej. Tailwind wystartował w lipcu 2022 roku z czterema statkami i początkowo jedną linią połączeń. Trasa „Panda Express Service” (skrót PAX-Service) pomiędzy Chinami a Europą prowadzi z Taicang przez Ningbo i Shenzhen (Da Chan Bay) do Koper, Barcelony, Rotterdamu i z powrotem. Wiosną 2023 roku do sieci Tailwind dołączyła kolejna linia połączeń – „Tiger Express Service(TEX-Service) pomiędzy Bangladeszem a Europą. W 2022 roku statki przewoziły początkowo towary spoza branży spożywczej z Lidl, jednak według informacji firmy, obecnie Tailwind coraz częściej przewozi również towary dla klientów zewnętrznych na trasach z Azji do Europy i z powrotem.

Tailwind nie postrzega siebie jako konkurencji dla uznanych, dużych linii żeglugowych, ale jako ich uzupełnienie – wyjaśnia dyrektor zarządzający Wolf Tiedemann.

Mniej uczęszczane trasy

Firma Tailwind twierdzi, że opiera się na trasach z ograniczoną ilością przystanków portowych. Jak informuje portal Logistik Heute, dzięki mniejszym statkom towarowym o pojemności do 5 000 TEU, firma żeglugowa może odwiedzać mniej obciążone porty w pobliżu dużych centrów handlowych, co umożliwia krótki czas obsługi bez opóźnień.

Według informacji firmy, klienci mogą śledzić na żywo wszystkie etapy przewozu za pośrednictwem własnego systemu rezerwacji online. Firma żeglugowa wyprodukowała dla swoich klientów własne kontenery o unikalnym wyglądzie z logo Tailwind – łącznie ponad 21 000 nowych kontenerów stalowych o długościach 20, 40 i 45 stóp, oraz 300 kontenerów chłodniczych o długości 40 stóp. Pierwsze statki z floty firmy zostały również przemalowane i przemianowane na „Panda 001” i „Panda 002” w charakterystycznym stylu Tailwind.

Czytaj też: Polacy chcą kupować rodzime produkty. Jak rozpoznać polskie produkty w sklepie?

W kwietniu tego roku firma żeglugowa otworzyła swoją nową główną siedzibę w Hamburgu, gdzie wszyscy pracownicy siedziby mogą teraz pracować w jednym biurze w dzielnicy Nikolaiviertel z widokiem na port. W czerwcu, według informacji od Tailwind, firma pomyślnie przeszła proces certyfikacji zgodnie z normą ISO 9001:201. W ten sposób zarządzanie jakością we wszystkich obszarach działalności firmy, od operacji, obsługi klienta do dyspozycji wyposażenia, jest certyfikowane zgodnie z międzynarodowym standardem.

Lidl uruchamia kolejne połączenie kontenerowe z Azji do Europy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button