LotniczyTransport
Gorące newsy

Loganair zaprezentował tęczowy Samolot Dumy na Pride Month

Samolot jest częścią wyrazu wsparcia i sponsoringu Loganair dla tegorocznej Northern Pride w Newcastle

Linie Loganair zaprezentowały specjalny tęczowy Samolot Dumy Embraer 145, którego malowanie ma związek z trwającym Pride Month (Miesiącem Dumy), podczas którego liczne organizacje i firmy wyrażają wsparcie ze środowiskiem osób LGBTQIA+.

Oto tęczowy Samolot Dumy z okazji Pride Month

Szkockie linie lotnicze Loganair przedstawiły pierwszy w Wielkiej Brytanii tęczowy „Samolot Dumy”, pomalowany specjalne z okazji Pride Month. Jak informuje portal Simple Flying, Embraer 145 prezentuje teraz klasyczne kolory flagi LGBT oraz gradientowy wzór obok tradycyjnego loga Loganair. Jet Prois, jak nazywa się ten samolot po gaelicku, będzie latał w całej sieci Loganair. Ten specjalnie pomalowany samolot jest częścią wyrazu wsparcia i sponsoringu Loganair dla tegorocznej Northern Pride w Newcastle, które odbędzie się 22-23 lipca.

Loganair

Samolot regionalny o 49 miejscach został na razie schowany w hangarze Loganair w Glasgow. Maszyna zostanie udostępniona szerszej publiczności wraz z otwarciem przez Loganair drugiej bazy w Newcastle oraz objęciem patronatu nad wydarzeniem Northern Pride w tym regionie. Ważne dla środowisk LGBTQIA+ imprezy, między innymi te w Brighton, Manchester i Londynie, odbywają się od wielu lat i przyciągają dużą liczbę odwiedzających.

Nie mogę się doczekać, aż ten samolot zrobi furorę w sieci Loganair podczas Miesiąca Dumy i również po jego zakończeniu. Newcastle to jedno z naszych najpopularniejszych miejsc docelowych i wchodząc w letni sezon podróży z dumą ogłaszamy, że jesteśmy oficjalnym partnerem Northern Pride – stwierdził Jonathan Hinkles, dyrektor generalny Loganair.

Loganair wspiera wydarzenie środowisk LGBTQIA+ między innymi poprzez utworzenie specjalnych stref medycznych z personelem wolontariuszy, które będą działały przez cały dwudniowy festiwal.

Loganair

Czytaj też: Autobus 666 nie pojedzie na Hel. Nazwę miasta też zmienią?

Duże zainteresowanie festiwalem

Loganair umieścił drugi samolot Embraer ERJ-145 na lotnisku i oczekuje, że w tym roku przewiezie rekordową liczbę pasażerów. Przewoźnik oferuje ponad 200 000 miejsc w samolotach startujących z lotniska Newcastle International, w tym nowe połączenia do Oslo przez Aberdeen. Wraca również do częstotliwości lotów sprzed pandemii, oferując do pięciu lotów tygodniowo między Newcastle a Stavanger oraz dwa razy w tygodniu do Bergen.

Jesteśmy dumni z partnerstwa z Loganair, które prowadzi działania na rzecz promocji różnorodności we wszystkich obszarach swojej działalności. Samolot Dumy to fantastyczna inicjatywa, która podkreśla zaangażowanie linii lotniczej w społeczność LGBTQIA+ zarówno dla pasażerów, jak i personelu – skomentował Leon McQuaid, Dyrektor Rozwoju Lotnictwa w Newcastle Airport.

Jak informuje portal Simple Flying, linia lotnicza dokonała znaczących inwestycji w szkolenia pracowników z zakresu równości, różnorodności akcji „Flying’s for All„, który skupia się na świadomości i wsparciu zarówno dla pracowników, jak i klientów. Northern Pride, założony w 2007 roku, jest oficjalnie zarejestrowanym wydarzeniem charytatywnym. Festiwal obejmuje marsz środowisk LGBTQIA+ przez Newcastle, bezpieczne przestrzenie, strefy tematyczne i stragany na Town Moor.

To fantastyczne, jakie wsparcie Loganair zapewnia swoim kolegom i koleżankom LGBTQIA+ oraz jak wspólnie popierają misję „Flying’s for All„. Samolot Dumy to fantastyczne uzupełnienie floty Loganair, i choć widoczność jest teraz niezwykle ważna dla naszej społeczności, to nie ma nic bardziej widocznego niż flaga LGBT unosząca się na wysokości tysięcy stóp – stwierdził Ste Dunn, Dyrektor Northern Pride.

Loganair

Northern Pride wraz z licznymi wydarzeniami towarzyszącymi festiwalowi mogą przyciągnąć ponad 70 000 osób. Tegoroczną gwiazdą festiwalu jest Lisa Scott Lee z zespołu Steps, która zaskoczyła fanów solową trasą koncertową. Grupa obchodziła w zeszłym roku 25. rocznicę swojego istnienia, wydając album „Platinum Collection”, który zdobył pierwsze miejsce na brytyjskich listach przebojów.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Lotnisko w Rzeszowie zostanie zamknięte. NATO szuka alternatywy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button