PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Powstanie nowy park logistyczny niedaleko Hanoweru

W maju tego roku firmy uzyskały zezwolenie na budowę

BentallGreenOak i Thirteen Seven opracowują projekt obiektu na północny zachód od Hanoweru. Park logistyczny „Środkowej Wezery” o łącznej powierzchni 127 000 metrów kwadratowych ma stanąć w miejscowości Estorf.

Park logistyczny w Estorf

Jak informuje portal Logistik Heute, firmy BentallGreenOak i Thirteen Seven zakupiły działkę o powierzchni 270 000 metrów kwadratowych w strefie przemysłowej Brakenhof w miejscowości Estorf, na północny zachód od Hanoweru. Wspólnie, międzynarodowy dostawca usług w dziedzinie nieruchomości oraz niemiecki deweloper z siedzibą w Akwizgranie, opracowują park logistyczny „Park Środkowej Wezery„, składający się z dwunastu jednostek o wysokości dwunastu metrów i łącznej powierzchni logistycznej wynoszącej 127 000 metrów kwadratowych. W maju tego roku firmy uzyskały zezwolenie na budowę.

Park został zaprojektowany dla wielu najemców (multi-tenant). Oprócz obsługi rynku hanowerskiego, może również obsługiwać porty morskie w Bremie i Hamburgu. Obiekt będzie miał dostęp do drogi krajowej B215 oraz autostrad A1, A2, A27 i A7. Najemcy otrzymują również dostęp do wynajmowanych stanowisk pracy dla ciężarówek z zapleczem sanitarnym, w tym prysznicami dla kierowców.

Powierzchnie jednostek różnią się od siebie i mają od 3 700 metrów kwadratowych do 80 000 metrów kwadratowych, co według Thirteen Seven czyni je odpowiednimi dla firm logistycznych i e-commerce. Budowa dwunastu jednostek rozpoczęła się już w kwietniu tego roku, a zakończenie fazy I oraz II – o powierzchni około 40 000 metrów kwadratowych każda – planowane jest na pierwszy lub drugi kwartał 2024 roku. Budowa pozostałych 47 000 metrów kwadratowych ma zostać zakończona w trzecim kwartale 2024 roku.

Czytaj też: Panattoni rozbuduje centrum dystrybucyjne ORBICO Supply

Będzie ekologicznie

Jak informuje portal Logistik Heute, w Parku Środkowej Wezery zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny, a dach obiektu zostanie pokryty zielenią. W obiekcie zostanie również zastosowany system odprowadzania deszczówki oraz oświetlenie LED. Ponadto, 50 000 metrów kwadratowych powierzchni gruntowej – czyli niemal jedna piąta całej działki – zostanie zaprojektowana w sposób ekologiczny i z uwzględnieniem okolicznego krajobrazu. Celem jest zmniejszenie wpływu nieruchomości na ekosystem.

Poprzez ten projekt BGO podkreśla swoje zaufanie do niemieckiego rynku logistycznego i poszerza swoją obecność jako duży inwestor w Niemczech. BGO rozwija park zgodnie z najwyższymi standardami ESG. Oprócz certyfikacji Platynowej DGNB, dążymy do standardu GEG-40 i montujemy instalację fotowoltaiczną o mocy 7,5 MW, aby zminimalizować emisję CO2. Projekt został również sfinansowany za pomocą 'zielonego kredytu’. Jesteśmy podekscytowani zakończeniem tego projektu, będącego wzorem dla innych, oraz dalszym rozszerzaniem naszej obecności w Niemczech – powiedział Jürgen Diehl, Dyrektor Zarządzający w BentallGreenOak.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Garbe wybuduje obiekt logistyczny na terenie starej mleczarni

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button