Magazyny

Lidl wynajmuje magazyn w Stuttgarcie. A budowa dopiero ruszyła

Nieruchomość obejmuje około 33 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej

Lidl zamierza wynająć magazyn „P3 Park Ebersbach” w Stuttgarcie. Obecnie trwa budowa tej około 39 000 metrów kwadratowych logistycznej nieruchomości na terenie poprzemysłowym.

Lidl wynajmuje magazyn o powierzchni niemal 40 tysięcy mkw

Lidl planuje w przyszłości skorzystać z logistycznej nieruchomości o powierzchni około 39 000 metrów kwadratowych w Ebersbach an der Fils. Jak informuje portal Logistik Heute, jeszcze przed rozpoczęciem budowy detalista spożywczy podpisał umowę najmu na obiekt zrealizowany przez P3 Logistic Parks w okolicy Stuttgartu.

Według dewelopera „P3 Park Ebersbach” jest obecnie największą działką na obszarze Stuttgartu, na której budowany jest nowy budynek logistyczny. Został on zaprojektowany zgodnie z kategorią „Doskonały” według standardów BREEAM, co ma zapewnić ekologiczną zrównoważoność przez cały cykl życia budynku.

Czytaj też: Lidl uruchamia kolejne połączenie kontenerowe z Azji do Europy

Działalność magazynu rozpocznie się już w przyszłym roku

Nieruchomość obejmuje około 33 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, a także dodatkowe powierzchnie socjalne i biurowe. Jak informuje portal Logistik Heute, obiekt znajduje się w fazie budowy od końca 2022 roku, gdzie po rozbiórce poprzednich budynków teren został już odkażony. Po zakończeniu budowy nieruchomości, która jest planowana na koniec roku, Lidl uruchomi magazyn na początku 2024 roku i rozpocznie jego działalność.

W przeszłości zrealizowaliśmy już wiele projektów budowlanych na terenach poprzemysłowych, jak na przykład ostatnio w St. Ingbert, a obecnie w Herne i Bietigheim. Także tutaj w Ebersbach angażujemy się w zrównoważoną rewitalizację takich obszarów. Stare tereny przemysłowe przeciwdziałają niedoborowi powierzchni magazynowych i jednocześnie umożliwiają sensowne ponowne wykorzystanie istniejącej infrastruktury – powiedział Philipp Dedorath, Dyrektor ds. Nieruchomości Logistycznych w Lidlu w Niemczech.

Czytaj też: Ekonomiści nie mają wątpliwości. Stopy procentowe EBC powinny dalej rosnąć!

DB Schenker zastąpi pracowników robotami, ale nikogo nie zwolni

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button