DrogowyTransport

Francuska firma logistyczna stawia na elektryczne rowery cargo

Bolloré Logistics postawił sobie za cel zmniejszenie emisji do 2027 roku o 43%

Od lutego francuski dostawca usług logistycznych Bolloré Logistics testuje elektryczne rowery cargo CIP na terenie Hamburga, w celu transportu części zamiennych, dokumentów i narzędzi.

Bolloré Logistics testuje elektryczne rowery cargo

Wspólnie z firmą CIP Mobility z Monachium, dostawca usług logistycznych Bolloré Logistics rozpoczął w Hamburgu projekt pilotażowy wykorzystania elektrycznych rowerów cargo marki Mocci CIP w celu redukcji swoich emisji CO2. Według firmy elektryczne rowery cargo są w stanie zastąpić vany oraz ciężarówki, i dotrzeć do klientów firmy, centrum logistycznego i obszarów odprawy celnej w celu wymiany dużej liczby części zamiennych, narzędzi i dokumentów.

Jak informuje portal Logistik Heute, walka ze zmianami klimatycznymi, poprawa jakości powietrza i ochrona przyrody są według dostawcy logistycznego kluczowe. Ponadto, Bolloré Logistics postawił sobie za cel zmniejszenie emisji Scope 1 i Scope 2 do 2027 roku o 43% w porównaniu z 2017 rokiem.

To pilotażowe przedsięwzięcie jest dopiero początkiem. Chcemy kontynuować nasze wysiłki w celu redukcji naszej bilansu CO2 w Niemczech i we współpracy z Mocci. Naszym celem jest uruchomienie kolejnych podobnych projektów z ważnymi klientami i partnerami – mówi Tobias Deil, dyrektor generalny Bolloré Logistics w Niemczech.

Czytaj też: Renault Trucks będzie sprzedawać… rowery towarowe Freegône

Innowacyjne rowery cargo

Producent rowerów opracował specjalnie dla sektora biznesowego, tak zwany Smart Pedal Vehicle, czyli rower z elektrycznym wspomaganiem. Nowoczesny e-rower cargo nie ma łańcucha ani paska, a opiera się na połączeniu sprzętu elektrycznego i oprogramowania. Producent zapewnia, że urządzenie jest dzięki temu bardziej wytrzymałe i wymaga mniej konserwacji niż tradycyjne E-Lastenräder.

Jak informuje portal Logistik Heute, cyfrowa jednostka napędowa bez łańcucha stanowi jedną z kluczowych innowacji. Hybrydowy system napędowy opiera się na koncepcji, w której pedały napędzają generator produkujący energię dla silnika elektrycznego w tylnej części roweru. Dodatkowe wsparcie zapewnia wymienna bateria. Dzięki usunięciu mechanicznego przeniesienia napędu i redukcji części, producent chce stworzyć bezpieczny i mało wymagający system.

Producent stosuje także innowacyjną metodę budowy rowerów i zamiast stalowej lub aluminiowej ramy, korzysta z tworzywa sztucznego, który można poddać recyklingowi. Według danych firmy, przednie i tylne koło oraz rama składają się tylko z jednego elementu strukturalnego. Emisja CO2 podczas produkcji takiej ramy jest około 68% mniejsza niż przy produkcji ramy aluminiowej. Stopień recyklingu wynosi około 95%, ponieważ rama nie jest z mieszaniny materiałów. Szkodliwe dla środowiska procesy, takie jak malowanie lub spawanie, zostały całkowicie wyeliminowane.

Czytaj też: Elektromobilność? To się nie uda. Ja czekam na napęd Gipidi [Felieton Palutkiewicza]

Scania dostaje pierwszy kontrakt na elektryki w Meksyku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button