DrogowyTransport

Sixt stawia na elektryczne rowery cargo. Rewolucja w transporcie?

Elektryczne rowery ładunkowe można rezerwować na co najmniej jeden dzień

Sixt, dostawca usług mobilności z siedzibą w Pullach, rozpoczyna wspólny projekt z firmą Onomotion. W ramach projektu Sixt wprowadzi do użytku rowery cargo Onomotion. Rowery najpierw będą testowane w Berlinie, a następnie mają trafić do innych niemieckich miast.

Sixt stawia na rowery cargo

W ramach nowego projektu firma Sixt wykorzysta rowery cargo ONO E-Cargobikes, które posiadają wymienny moduł kontenerowy o pojemności dwóch metrów sześciennych, zdolny do przewozu ładunku o masie do 200 kilogramów. Zgodnie z oświadczeniem firmy, dzięki zabezpieczeniu przeciwpogodowemu dla kierowcy, rowery te mogą być używane przez cały rok.

Czytaj też: Francuska firma logistyczna stawia na elektryczne rowery cargo

Zgodnie z informacjami podanymi przez firmę, kierowcy poruszają się na rowerach w sposób neutralny dla środowiska, korzystając z napędu elektrycznego. Elektryczne rowery ładunkowe osiągają prędkość do 25 km/h dzięki wsparciu pedałów i mają zdolność pokonania około 30 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. Rowery najpierw będą testowane w Berlinie, a następnie mają trafić do innych niemieckich miast.

Wymienne akumulatory i duży zasięg

Według producenta akumulatory są wymienne, co pozwala na zwiększenie zasięgu przez zabranie dodatkowych baterii. Rowery ładunkowe są dostępne nie tylko dla klientów prywatnych do transportu większych przedmiotów lub artykułów o dużym wolumenie, ale także dla klientów biznesowych, jako uzupełnienie ich własnej floty, na przykład do transportu na ostatniej mili w firmach kurierskich lub do przewozu żywności w chłodniach.

Dzięki silnemu partnerowi jakim jest Sixt, chcemy dać firmom możliwość przekonania się o korzyściach wynikających z wykorzystania E-Cargobikes, jako uzupełnienia dla miejskiego transportu – powiedział Beres Seelbach, CEO firmy Onomotion.

Czytaj też: Lotnisko w Lublinie chce być regionalnym hubem cargo

Według informacji podanych przez firmę, elektryczne rowery ładunkowe można rezerwować na co najmniej jeden dzień. Przy dłuższych okresach wynajmu usługi serwisowe i konserwacyjne są uwzględnione w cenie wynajmu. Przy dłuższym korzystaniu z rowerów możliwa jest także indywidualna adaptacja, na przykład poprzez nadanie firmowego brandingu na zewnątrz.

Kurierzy InPost przesiadają się na rowery w Poznaniu. Początek rozwoju logistyki rowerowej w stolicy Wielkopolski?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button