Info z rynkuTransport

Pociąg Virgin Hyperloop jeździ już niemal 200km/h, ale to wciąż mało

Richard Branson nie ma wątpliwości.

Prace nad pociągami typu hyperloop trwają na całym świecie. Idea Elona Muska, który propaguje ją jako efektywny i bardziej ekologiczny sposób podróży. Do walki o stworzenie pierwszego pociągu tego typu włączyło się wiele korporacji na całym świecie, w tym miliarder Richard Branson. Jego firma Virgin Hyperloop jest coraz bliżej do stworzenia w pełni działającej maszyny.

Jak tłumaczy Max Wink, kierownik holenderskiego projektu w Hardt Hyperloop w rozmowie z VRT NWS:

Hyperloop to „pociąg”, który składa się z tzw. slotów, w których może przebywać do sześćdziesięciu osób. Osoby te podróżują w rurze próżniowej, więc nie ma tarcia. „Sloty” nie jeżdżą na kółkach jak pociąg, ale unoszą się dzięki polu magnetycznemu.

Opublikowany przez Virgin Hyperloop Środa, 12 lipca 2017

Tymczasem przedstawiciele Virgin Hyperloop zapowiedzieli, że już w 2027 zostaną zorganizowane pierwsze podróże tym środkiem transportu. Pierwsze testy wypadły pozytywnie i przed firmą kolejne certyfikacje bezpieczeństwa. Prędkość maksymalna pojazdów to aż 1200 km/h.

Polska firma Nevomo buduje najdłuższy w Europie pociąg typu hyperloop!

W pierwszych testach osobiście wziął udział szef projektu Josh Giegel, który z przedstawicielką firmy jechali 172 km/h. Sami przedstawiciele przekazali, że maszyna może obecnie jechać znacznie szybciej, ale system jest jeszcze w początkowym stadium rozwoju.

Obecnie Virgin Hyperloop przeprowadza testy pojazdów na pustyni w Mojave. Ponadto podpisano umowę na pierwsze podróże tym środkiem transportu w Indiach oraz w Arabii Saudyjskiej.

W Polsce również pracuje się nad rozwiązaniami tego typu. Spółka Novonum ostatnio przekazała, że pierwsze testy pociągu wypadły bardzo pozytywnie i niedługo otwiera kolejny tor testowy o długości 750 metrów.

Źródło: Rynek Kolejowy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button