LotniczyTransport

Wizz Air Abu Dhabi zatrudni ponad 400 pilotów i załogi pokładowej w 2023

Firma planuje ekspansję do Indii i Pakistanu.

Linia lotnicza z Zjednoczonych Emiratów Arabskich szykuje się do zwiększenia liczby połączeń do Arabii Saudyjskiej i debiutu na rynku pakistańskim. Wizz Air Abu Dhabi planuje zatrudnić do 400 pilotów i członków załogi pokładowej w 2023 roku. Rekrutacja nastąpi w związku z przygotowaniami linii lotniczej do obsługi większej liczby tras i zwiększenia udziału w rynku tanich lotów. Obecnie przewoźnik zatrudnia 400 osób.

Rekrutacja i rozwój floty Wizz Air Abu Dhabi

Wizz Air Abu Dhabi to niskokosztowy przewoźnik lotniczy z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który dąży do zwiększenia udziału na rynku tanich lotów. Linia lotnicza, będąca częścią grupy Wizz Air, rozpoczęła działalność w 2022 roku, a od tego czasu dynamicznie się rozwija. Obecnie obsługuje 39 destynacji w 25 krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej, z bazy w Abu Dhabi. W 2023 roku Wizz Air Abu Dhabi planuje zatrudnić dodatkowych 400 pilotów i członków załogi pokładowej oraz dąży do ekspansji na subkontynent indyjski, z naciskiem na Indie i Pakistan.

Czytaj również: Nowe połączenia Wizz Air z Łodzi i Bydgoszczy do Londynu

Zgodnie z informacjami serwisu Gulf News, spółka ma zamiar rozwijać swoją działalność w innych krajach Zatoki Perskiej, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej, będącej ważnym obszarem zainteresowania dla regionalnych linii lotniczych. Wszystko dlatego, że przewoźnik napotka tam na silną konkurencję ze strony przewoźników tradycyjnych, takich jak Saudia, Emirates czy Etihad. Również tani przewoźnicy, takie jak flydubai, flynas, flyadeal czy Air Arabia, stanowią wyzwanie na rynku.

Wizz Air Abu Dhabi ma przy tym ambicje zwiększenia swojej obecności na subkontynencie indyjskim, ubiegając się o pozwolenia na uruchomienie usług do Indii i Pakistanu. Linia lotnicza rozpoczęła działalność na Malediwach w październiku ubiegłego roku.

Ekspansja Wizz Air Abu Dhabi

Spółka odnotowała znaczący wzrost liczby przewożonych pasażerów w ciągu ostatnich lat. W 2022 roku liczba pasażerów wzrosła aż sześciokrotnie, osiągając 1,2 miliona, co świadczy o dynamicznym rozwoju linii lotniczej. W pierwszym kwartale 2023 roku przewoźnik przetransportował około 600 000 pasażerów, a wskaźniki obłożenia na ich lotach rosną.

Johan Eidhagen, dyrektor generalny spółki, podkreślił znaczenie ekspansji na nowe rynki w zasięgu pięciogodzinnych lotów z Abu Dhabi. Ta strategia przyciąga nowych podróżnych. Przewoźnik zamierza dalej otwierać nowe trasy. Zwiększanie częstotliwości lotów ma na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby pasażerów do swojej sieci połączeń.

Jak stwierdził Eidhagen:

Odnotowaliśmy wzrost liczby europejskich podróżnych i rezerwacji, a współczynnik załadunku wynosi obecnie 85%, co oznacza wzrost z poziomu poniżej 70% w 2022 r.. […] Skupiamy się na otwieraniu nowych miejsc w odległości pięciu godzin lotu od Abu Dhabi i to zaczyna przyciągać nowych podróżnych do franczyzy.

Dostawy samolotów i strategia niskokosztowa

Eidhagen przyznał, że problemy z łańcuchem dostaw producentów samolotów mogą wpłynąć na terminy dostaw. Jednakże linia lotnicza ściśle współpracuje z Airbusem, aby zapewnić priorytet i elastyczność w harmonogramie dostaw.

Spółka pozostaje wierny strategii bycia niskokosztowym przewoźnikiem. Eidhagen zaznaczył, że strategia niskokosztowa odniosła ogromny sukces w Europie. Dodał również, że jednym z powodów wejścia Wizz Air na rynek Abu Dhabi było zauważenie luki na rynku w tym segmencie.

Czytaj również: Dubajski sposób na upał – tworzenie sztucznych ulew

Chociaż linia lotnicza jeszcze nie ogłosiła rozpoczęcia operacji. Jak stwierdził dyrektor spółki:

Wierzymy, że w tych krajach istnieje silne zapotrzebowanie na nasz produkt. Pracujemy nad uzyskaniem odpowiednich zezwoleń, aby zacząć.

Nie ma zatem wątpliwości, że spółka będzie kontynuować swoją agresywną strategię cenową, aby stymulować rynek i utrzymać zrównoważony model biznesowy.

Ryanair i Wizz Air odnotowują ogromny wzrost liczby pasażerów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button