Info z rynku

XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne” już za nami!

W dniach 13-14 kwietnia 2023 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne”

W dniach 13-14 kwietnia 2023 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne”, organizowanej przez Koło Naukowe „Logistyka”, działające na Wydziale Inżynierii Zarządzania przy Politechnice Poznańskiej.

XI Poznańskie Forum Logistyczne — wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepszy referat

Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięzców w konkursie na najlepszy referat w tematyce: „Co przyniesie jutro? O współczesnych wyzwaniach i przyszłych rozwiązaniach w logistyce”, a także poszerzenie wiedzy uczestników z zakresu logistyki i transportu oraz integracja środowisk akademickich i biznesowych.

W konferencji brało udział około 100 uczestników z 13 różnych uczelni wyższych z całej Polski. Na wydarzenie zaproszeni zostali również przedstawiciele firm, a także władze i pracownicy Politechniki Poznańskiej.

Poznańskie Forum Logistyczne

Zobacz także: Polski rynek logistyczny czeka kryzys? Wolak: To będzie trudny rok

Zaprezentowane zostało 8 finałowych referatów, a pomiędzy prezentacjami miały miejsce prelekcje przygotowane przez partnerów finansowych i merytorycznych, tj.: Pepco, HKK Group i Imperial Tobacco. Przedstawiciele firm pokrótce zaznajomili uczestników konferencji z historią oraz ofertą ich przedsiębiorstw, a także opisali dalsze plany rozwojowe oraz wyzwania, z jakimi przychodzi im się mierzyć w codziennej pracy.

Wyniki konkursu na najlepszy referat były następujące:

1 MIEJSCE — Julia Kisiel, Ewa Pasiut — Koło Naukowe loGIStic — Uniwersytet Morski w Gdyni. Z referatem pt.: „Wpływ kongestii w europejskich portach morskich na zaburzenia łańcuchów dostaw – studium przypadku na podstawie portu w Hamburgu”.

2 MIEJSCE — Weronika Marchewka, Radosław Mazurek — Koło Naukowe Systemów Wbudowanych — Politechnika Poznańska. Z referatem pt.: „Zastosowanie chatbotów w realizacji procesów logistycznych”.

3 MIEJSCE — Yevhen Mykhno, Zofia Papierowska — KNTiL TRANSLOG — Uniwersytet Morski w Gdyni. Z referatem pt.: „Nowoczesne trendy technologiczne w logistyce na wybranych przykładach”.

Na koniec pierwszego dnia wydarzenia odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczestników z zakresu logistyki oraz tematyki przedstawianej przez poszczególnych autorów referatów.

Poznańskie Forum Logistyczne

Zobacz także: Echa Światowego Forum Ekonomicznego, czyli dużo optymizmu, mimo wielokryzysu

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w różnorodnych warsztatach połączonych z wycieczkami

Drugiego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach połączonych z wycieczkami zorganizowanymi przez Koło Naukowe Logistyka. Każdy miał do wyboru jeden z trzech następujących wyjazdów:

  • Do firmy Rohlig Suus, w której miała miejsce m.in. Prelekcja Transportu FTL. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztacie na podstawie case study klienta działającego w oparciu o VMI, a także skorzystać z wycieczki po magazynie logistyki i terminala cross-dock. Poszerzyli swoją wiedzę w tematyce wykorzystania elementów łańcucha dostaw do optymalizacji procesów produkcyjnych.
  • Do Elektrociepłowni Karolin, która zaopatruje miasto Poznań i okoliczne miejscowości zarówno w energię elektryczną, jak i cieplną. Uczestnicy mieli okazję poznać cały proces związany z produkcją energii od strony logistycznej — od dostarczenia węgla i biomasy poprzez ich składowanie, transport, spalanie, wytwarzanie energii oraz dostarczenie jej do odbiorców. Poruszone zostały także zagadnienia związane z bezpieczeństwem i budowaniem odporności przedsiębiorstwa na zdarzenia niepożądane. Wycieczka mogła się odbyć dzięki Panu mgr inż. Marcinowi Berlikowi z Instytutu Bezpieczeństwa i Jakości Politechniki Poznańskiej.
  • Do Terminalu Intermodalnego Franowo, który przystosowany jest do obsługi ładunków kontenerowych przewożonych transportem kombinowanym. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zachodzącymi w tym miejscu procesami logistycznymi oraz z ewentualnymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami w pracy na terminalu.

XI Poznańskie Forum Logistyczne przeszło do historii, a zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się już w kwietniu 2024 r.

Konferencja XI Poznańskie Forum Logistyczne startuje już 13 kwietnia!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button