LotniczyTransport
Gorące newsy

Nowe połączenia Wizz Air z Łodzi i Bydgoszczy do Londynu

Wizz Air znów rozszerza działalność w Polsce. Na początku grudnia uruchomione zostaną nowe połączenia Wizz Air z Łodzi i Bydgoszczy. Teraz węgierski przewoźnik będzie oferował loty już z dwunastu polskich lotnisk i nie kryje zainteresowania kolejnymi.

Nowe połączenia Wizz Air z Łodzi i Bydgoszczy

Wizz Air kontynuuje rozwój na polskim rynku. Do bogatej siatki połączeń taniego przewoźnika dołączą dwa kolejne polskie lotniska regionalne. Na początku grudnia uruchomione zostaną nowe połączenia Wizz Air z Łodzi i Bydgoszczy. Oba miasta zyskają połączenia z lotniskiem Londyn Luton. Samoloty będą kursować od 3 grudnia dwa razy w tygodniu, w zimowym rozkładzie we wtorki i soboty. Wizz Air wróci do Łodzi po dekadzie – z trzeciego najludniejszego miasta w Polsce wyleciał w 2013 roku, gdy tamtejsze lotnisko zaczęło podupadać. Przełom nastąpił po pandemii – w przyszłym roku łódzkie lotnisko ma obsłużyć 335 tys. pasażerów, najwięcej od 10 lat.

Ma się do tego przyczynić także ekspansja Ryanaira, który jesienią tego roku otworzy z Łodzi trzy nowe trasy. Prawie 700-tysięczne miasto zyska połączenia z Alicante, Bergamo i Brukselą. Obecnie z Łodzi regularnie obsługiwane są tylko Stansted pod Londynem i Dublin. Obie trasy obsługuje Ryanair, który tej zimy będzie miał większą konkurencję.

Bydgoszcz kilka lat temu bezskutecznie próbowała przyciągnąć Wizz Air. W porównaniu z Łodzią, jedenasty co do wielkości polski port lotniczy prowadzi pod względem liczby destynacji. Prawie 350-tysięczne miasto ma regularne połączenia z Warszawą, Krakowem, Dublinem, Birmingham oraz londyńskimi lotniskami Luton i Stansted. Dwa pierwsze kierunki krajowe obsługuje LOT, a pozostałe – Ryanair. Ten ostatni będzie miał tu również konkurencję i będzie walczył o pasażerów na tej samej trasie co Wizz Air.

Jedna trasa Wizz Air z Bydgoszczy nie powinna być ostatnią, a linia powinna wkrótce ogłosić kolejną nową trasę. Bydgoszcz miała też przed pandemią połączenie z Frankfurtem. Nie udało się jednak zapewnić powrotu Lufthansy, która go obsługiwała.

Czytaj też: Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z polskich lotnisk

Mocny rozwój Wizz Air w Polsce

Wizz Air jest mocno obecny na polskim rynku. Wraz z nowymi lotniskami, przewoźnik ma w swojej siatce połączeń aż 12 polskich portów lotniczych, a mówi się także o jego ewentualnym wejściu do najmniejszego z nich – Zielonej Góry. Tamtejszy terminal obsłużył w ubiegłym roku zaledwie 20 tys. pasażerów. Lotnisko oferuje teraz loty do Warszawy i Gdańska, które obsługuje dzięki dotacjom LOT-u.

Kolejną tajemnicą poliszynela jest zainteresowanie Wizz Air podwarszawskim lotniskiem w Radomiu, które ma stać się trzecim portem lotniczym stolicy. Przewoźnik niedawno rozpoczął prowadzenie własnego centrum serwisowego w Katowicach. Zainteresowanie Wizz Air w zasadzie nowo wybudowanym lotniskiem Warszawa-Radom, które ma stać się trzecim lotniskiem dla stolicy. Przewoźnik niedawno rozpoczął również prowadzenie własnego centrum serwisowego w Katowicach.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Wizz Air jest najmniej punktualną linią lotniczą w Wielkiej Brytanii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button