Info z rynku

PKN ORLEN rozpoczyna współpracę z Scuderia AlphaTauri z Formuły 1

PKN ORLEN w 2023 roku pozostaje w padoku Formuły 1. Koncern rozpoczyna współpracę z włoskim zespołem Scuderia AlphaTauri, którego głównym celem jest przygotowywanie przyszłych mistrzów świata. Logotyp marki ORLEN, w rekordowym sezonie, składającym się z 23 weekendów wyścigowych, będzie eksponowany między innymi na tylnym skrzydle, nosie bolidu oraz obręczy halo.

Grupa ORLEN zwiększa globalną rozpoznawalność marki

Popularność Formuły 1 w ostatnich latach dynamicznie wzrosła. W poprzednim sezonie wyścigi Grand Prix śledziło w telewizji 445 mln widzów, a liczba obserwujących zmagania najlepszych kierowców na świecie z trybun w trakcie weekendów wyścigowych przekroczyła 5 mln. W 2021 roku oglądalność materiałów wideo na oficjalnych kontach Formuły 1 – na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube, TikToku, Snapchacie i Twitchu – wzrosła o 50 proc. i sięgnęła pułapu 7 miliardów odsłon. Z kolei poziom zaangażowania fanów w mediach społecznościowych wyniósł 1,5 miliarda, co oznacza wzrost aż o 74 proc. rok do roku.

Zobacz także: Wystartowała czwarta odsłona kampanii PKN ORLEN #DobryKierowca – „Dbajmy o nasz świat z dziecięcą energią”

Ze względu na swój potencjał Formuła 1 stała się dla Grupy ORLEN efektywnym narzędziem do prowadzenia działań marketingowych na wszystkich rynkach, na których zlokalizowane są stacje paliw koncernu. Wizerunek kierowców sponsorowanego zespołu był w ostatnich latach wykorzystywany w działaniach wspierających rebranding stacji w Czechach i Niemczech, a także w licznych działaniach promujących produkty Stop Cafe, paliwa VERVA czy program flotowy BIZNESTANK. Wspólne działania komunikacyjne, takie jak tour promocyjny bolidu F1, zwiększały rozpoznawalność marki ORLEN poza granicami kraju. To właśnie między innymi dzięki nim w Czechach sięga ona już 40 proc.

Koncern zostanie sponsorem tytularnym zespołu Scuderia AlphaTauri Esports

W sezonie 2023 logotyp ORLEN będzie eksponowany na nosie bolidu, tylnym skrzydle, deflektorach, obręczy halo, lusterkach, kombinezonach oraz ubraniach kierowców, a także mechaników. Dodatkowo znajdzie się w padoku oraz ściankach mediowych, a kierowcy wezmą udział w kampaniach reklamowych realizowanych przez PKN ORLEN. Nowa umowa przewiduje także objęcie sponsoringiem tytularnym zespołu Scuderia AlphaTauri Esports.

Zobacz także: Wyróżnienie Top Employer zostało po raz kolejny przyznane PKN ORLEN

AlphaTauri to kuźnia młodych talentów, w której swoje pierwsze kroki w Formule 1 stawiali przyszli czempioni. W przeszłości jeszcze pod nazwą Scuderia Toro Rosso reprezentowali go między innymi Sebastian Vettel czy Max Verstappen, którzy na swoim koncie mają razem 88 wygranych wyścigów Grand Prix oraz sześć tytułów mistrzowskich. W tym roku w barwach włoskiego teamu wystąpią Japończyk Yuki Tsunoda i Holender Nyck de Vries. Malowanie bolidu AT04, obowiązujące w nowym sezonie, zostanie zaprezentowane 11 lutego na Moście Brooklińskim w Nowym Jorku. Początek zmagań zaplanowano na pierwszy weekend marca w Bahrajnie.

Grupa ORLEN konsekwentnie stawia na sponsoring sportowy

Jak zaznaczył Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Grupa ORLEN to największy w Europie Środkowej koncern multienergetyczny, obsługujący ponad 100 milionów klientów. Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do realizacji celów strategicznych koncernu. Blisko połowa przychodów Grupy ORLEN pochodzi ze sprzedaży za granicą. Z tego powodu koncern konsekwentnie stawia na sponsoring sportowy, którego filarem jest obecność w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej. Dzięki tej ekspozycji koncern dociera do setek milionów kibiców na całym świecie i buduje spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą. To olbrzymi potencjał, który Grupa ORLEN będzie dalej efektywnie wykorzystywać we współpracy ze Scuderia AlphaTauri.

Współpraca PKN ORLEN z PZPN została przedłużona

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button