LotniczyTransport

Kanadyjskie linie otrzymały nowego Dreamlinera pierwszy raz od 4 lat

Co prawda jest to już 38. samolot 787 i 30. 787-9 we flocie Air Canada, ale jednocześnie pierwszy 787 od czterech lat

Air Canada otrzymała nowy samolot Boeing 787 Dreamliner pierwszy raz od 4 lat. Przewoźnik planuje kontynuować rozwój swojej floty pasażerskiej poprzez dodawanie kolejnych samolotów tego typu.

Air Canada prezentuje nowy samolot Boeing 787 Dreamliner

Linie Air Canada odebrały nowiutkiego Boeinga 787-9 Dreamliner. Co prawda jest to już 38. samolot 787 i 30. 787-9 we flocie Air Canada, ale jednocześnie pierwszy 787 od czterech lat. Warto zauważyć, że maszyna przyleciała bezpośrednio z zakładów Boeinga w Charleston (CHS) do Birmingham (BHX) w Wielkiej Brytanii, a nie do Kanady.

W połowie marca Simple Flying informowało, że w zakładach Boeinga w Charleston zauważono pierwszy z trzech nowych Boeingów 787-9 dla Air Canada. Samolot ten, o numerze rejestracyjnym C-GWUU (o numerze seryjnym producenta 64983 i numerze linii 1147), jest pierwszym, który został dostarczony od czterech lat. Aviation Flights donosi, że samolot przelatał prawie 11 godzin w powietrzu podczas sześciu lotów testowych przed dostawą.

Samolot wystartował z Charleston 20 kwietnia o godzinie 8:02 czasu lokalnego. Jednak nie poleciał do jednej z baz przewoźnika w Kanadzie. Zamiast tego, poleciał na wschód, bezpośrednio do Birmingham w Wielkiej Brytanii. Lecąc jako lot AC2330, Boeing 787-9 wylądował na BHX o godzinie 20:22 czasu lokalnego, po łącznym czasie lotu siedmiu godzin i dwudziestu minut. Warto zauważyć, że Air Canada obecnie nie obsługuje lotów do Birmingham.

Air Canada otrzymała nowy Dreamliner pierwszy raz od 4 lat
FlightRadar24.com

Czytaj też: Ryanair skraca rozkład lotów. Dostawy Boeingów znów opóźnione 

Pokaźna flota Air Canada

Jak donosiły media w zeszłym miesiącu, Air Canada postanowiła dodać więcej Dreamlinerów do swojej floty. Linie lotnicze mają już 30 samolotów 787-9, a w ciągu kilku następnych miesięcy spodziewają się otrzymać kolejne dwa Dreamlinery, co podniesie ich liczbę do 32. Jak informuje portal Simple Flying, podobnie jak wiele innych przewoźników na całym świecie, Air Canada ciężko pracowała, aby rozszerzyć swoją działalność i zwiększyć zdolność do zaspokajania wzrastającego popytu po pandemii.

Usługa Air Canada Vancouver-Dubai to najnowsza trasa, która będzie wykorzystywać 787-9. Nowe połączenie do Dubaju jest zgodne z niedawnymi umowami Air Canada z Emirates, w tym aktywacją umowy code-share i integracją programów lojalnościowych obu linii lotniczych.

Czytaj też: Kanada nie chce TikToka. Aplikacja zakazana na urządzeniach rządowych

Nowe połączenie Emirates. Pasażerowie polecą z Dubaju do serca Kanady

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button