Info z rynku

Wyróżnienie Top Employer zostało po raz kolejny przyznane PKN ORLEN

PKN ORLEN już po raz dwunasty z rzędu został wyróżniony tytułem Top Employer Polska, przyznawanym najlepszym pracodawcom w kraju. W prestiżowym zestawieniu firm spełniających najwyższe światowe standardy w polityce personalnej znalazły się również spółki z Grupy ORLEN — ANWIL i ORLEN Unipetrol.

Wyróżnienie Top Employer przyznawane jest jedynie najlepszym pracodawcom

Certyfikacja Top Employer jest corocznym badaniem, w którym wnikliwie oceniane są firmy z całego świata, a także ich praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Eksperci z Top Employers Institute certyfikują pracodawców na podstawie stosowanych przez nich praktyk HR. Kwestionariusz obejmuje 20 tematów, takich jak między innymi: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja. Metodologia dla wszystkich uczestników badania jest jedna, co gwarantuje, że certyfikowana organizacja oferuje najwyższe światowe standardy w obszarze HR. Dodatkowo wszystkie praktyki weryfikowane są w oparciu o dowody istnienia, a proces certyfikacji kończy niezależny audyt, prowadzony przez audytorów zewnętrznych.

Zobacz także: ORLEN VC inwestuje w innowacyjną polską firmę Apeiron Synthesis

W ramach tegorocznej edycji programu Top Employer certyfikowano i nagrodzono 2 053 najlepszych pracodawców w 121 krajach/regionach na pięciu kontynentach. Firmy pozytywnie zweryfikowane przez Instytut, które weszły do grona Top Employers wpływają na życie ponad 9,5 miliona pracowników na całym świecie. Przy czym, w tym prestiżowym gronie znalazły się trzy spółki z Grupy ORLEN.

Trzy spółki z Grupy Orlen zostały wyróżnione!

Po raz dwunasty z rzędu wyróżnienie Top Employer otrzymał PKN ORLEN. Jak zaznaczyła Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr PKN ORLEN, wyróżnienie Top Employer, które przyznawane jest wyłącznie na rok, a otrzymane przez PKN ORLEN już dwunasty raz z rzędu, potwierdza właściwy kierunek tych działań i powoduje jednocześnie, że jako organizacja ciągle się doskonalimy, oferując nowe rozwiązania.

W prestiżowym gronie wyróżnionych pracodawców w Polsce już po raz czwarty znalazła się również spółka Grupy ORLEN — ANWIL. Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL wskazała, iż niezmiennie, nawet w czasach złożonych uwarunkowań makroekonomicznych, spółka jest zdeterminowana w realizowaniu zaangażowanej polityki kadrowej, nastawionej na dbałość o pracownika. Dotyczy to zarówno wynagrodzeń, zapewnienia właściwego środowiska pracy, jak i stworzenia warunków do rozwoju. Czterokrotne otrzymanie tytułu Top Employer Polska zalicza ANWIL do prestiżowego grona najlepszych pracodawców w kraju.

Zobacz także: Współpraca PKN ORLEN z PZPN została przedłużona

Ponadto, w tym roku po raz pierwszy w swojej historii, na liście Top Employer znalazła się czeska spółka będącą częścią Grupy ORLEN — ORLEN Unipetrol. Przy czym, przedsiębiorstwo nie zamierza spoczywać na laurach. Jak podkreślił Michał Chmiel, Dyrektor Personalny Grupy ORLEN Unipetrol, działania spółki w obszarze HR przynoszą efekty i są doceniane przez niezależnych ekspertów. ORLEN Unipetrol był wielokrotnie nagradzany m.in. tytułem Pracodawcy Roku w regionie Usteckim czy Pracodawcy Roku wśród studentów. W 2022 roku spółka wsłuchała się w opinie pracowników oraz badania satysfakcji i zaangażowania. Otrzymane wnioski pozwolą spółce jeszcze lepiej prowadzić dialog z 6 tys. pracowników zatrudnionymi na wszystkich rynkach, w których jesteśmy obecni – w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, tworząc atrakcyjne i bezpieczne miejsce pracy.

Grupa ORLEN uzyskała nowe koncesje w Norwegii. Ma ich już 98!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button