Info z rynkuMorskiTransport
Gorące newsy

Maersk przekazuje kontenery dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Inne firmy żeglugowe też pomagają potrzebującym

Duńska firma Maersk, specjalizująca się w żegludze kontenerowej, przekazała swoje kontenery dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Około 1 000 kontenerów zostanie przekształconych w tymczasowe pomieszczenia.

Maersk przekazuje kontenery potrzebującym

Firma przyznała, że ruch ten jest następstwem bliskiego kontaktu z państwowym Urzędem Zarządzania Katastrofami i Sytuacjami Kryzysowymi (AFAD) w Turcji. Maersk dodał, że kontenery są już przekształcane w domy kontenerowe, a firma planuje przekazać ich jeszcze więcej w nadchodzących tygodniach.

Chcemy wyposażyć około 1 000 rodzin w tymczasowe domy, które dostarczamy bezpośrednio, zgodnie z potrzebami na dotkniętych katastrofą obszarach. Dodatkowo, wspieramy inne inicjatywy, w ramach których umożliwiamy wykorzystanie naszych kontenerów do transportu pomocy i towarów humanitarnych – dodała firma.

Trzęsienie ziemi, które w zeszłym tygodniu nawiedziło Turcję i Syrię, spowodowało powszechne zniszczenia, w których ucierpiały dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy osób, a setki budynków zostały uszkodzone lub zniszczone. W chwili pisania tego artykułu liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła już 35 tysięcy.

Czytaj też: Turecki port Iskenderun uszkodzony po ogromnym trzęsieniu ziemi

Firmy żeglugowe pomagają

W odpowiedzi na tragedię, inne firmy żeglugowe również włączyły się do akcji pomocowej. Japońskie firmy żeglugowe NYK i K Line przekazały już ponad 13 milionów jenów (około 438 tys. zł) organizacjom charytatywnym pomagającym ofiarom trzęsienia ziemi. Do inicjatywy przyłączyła się też firma Mitsui O.S.K. Lines, która przekazała 5 milionów jenów (około 168 tys. zł) Japońskiemu Stowarzyszeniu Czerwonego Krzyża oraz 38 000 dolarów amerykańskich (około 170 tys. zł) tureckiemu Urzędowi Zarządzania Katastrofami i Sytuacjami Kryzysowymi (AFAD), aby zapewnić pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Ponieważ szkody nie ograniczają się do Turcji, ale obejmują również północną Syrię, MOL zapowiedział, że przekaże kolejną darowiznę Japońskiemu Stowarzyszeniu Czerwonego Krzyża, aby pomoc mogła dotrzeć do ludzi we wszystkich dotkniętych obszarach.

Z kolei Izraelska firma żeglugowa ZIM, poprzez swoje przedstawicielstwo w Izmirze w Turcji, przekazała i wysłała kontenery załadowane pomocą humanitarną i sprzętem. To dopiero pierwszy etap działań pomocowych dla ofiar trzęsienia ziemi, a kontenery dotarły już do obszarów dotkniętych katastrofą i zawierają między innymi żywność dla niemowląt i racje żywnościowe dla osób dorosłych.

Czytaj też: Erdogan: Turcja zrobi to, co konieczne jako członek NATO

Tureckie lotniska zamknięte! Wstrząsy zniszczyły pas startowy!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button