PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Fresh Logistics Polska inwestuje w Grodzisku Mazowieckim

Fresh Logistics Polska inwestuje w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim. Nowy obiekt logistyczny będzie specjalizował się w przechowywaniu towarów w temperaturze kontrolowanej z zachowaniem wysokich standardów obowiązujących w branży. 

Fresh Logistics Polska z nową inwestycją na Mazowszu

W podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała hala magazynowa o powierzchni 7 500 m2. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie miał łączną powierzchnię 18 564 m2, co daje możliwość składowania nawet 23 tys. palet  w temperaturze kontrolowanej w przedziale od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C. W ramach inwestycji wydzielono również strefę UltraFresh, która pozwala na składowanie żywności temp. 0 do +2°C (przechowywanie m.in. świeżego mięsa i ryb).

Tomasz Polański, Dyrektor Regionu mówi o inwestycji:

W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne. Tylko ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu i sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych.

Zobacz także: Maersk inwestuje w magazyny. Gigantyczny obiekt na Filipinach

Wyposażenie magazynu oparte o rozwiązania technologiczne

Magazyn został wyposażony w system chłodniczy oparty na amoniaku. Dzięki zawartej substancji zapewnia on dogrzewanie do 15 °C. Układy sterowane są za pomocą IT, co gwarantuje odpowiednią temperaturę oraz bezpieczeństwo składowanych produktów. W obiekcie eksploatowane będą również ekologiczne wózki litowo-jonowe. Jak zapewnia Grupa Raben, są one bardziej wydajne, a jednocześnie gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe. Utworzono również tzw. domki przeładunkowe. To specjalne konstrukcje wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacją świetlną. System reguluje ruch na wewnętrznych i zewnętrznych rampach magazynu.

Zobacz także: Wojna o chipy: Europa kontratakuje

Inwestycja została zlokalizowana strategicznie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, ok. 4 km od Autostrady Wolności. Lokalizacja ma umożliwić efektywną dystrybucję krajową i międzynarodową w przyszłości.

Fresh Logistics Polska rozwija kolejne inwestycje w regionie. W przyszłym roku planowane jest otworzenie magazynu w Łomży, który powstaje na powierzchni prawie 2,5 ha. Obiekt logistyczny będzie również umożliwiał przechowywanie towarów w temperaturze kontrolowanej. Usługi świadczona na terenie inwestycji będą obejmować dystrybucję, magazynowanie, usługi dodatkowe, takie jak konfekcjonowanie czy VAS (np. tworzenie zestawów promocyjnych).

Prologis wybuduje łódzką fabrykę Ziehl-Abegg

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button