MagazynyTransport

Dachser rozbuduje powierzchnię magazynową w europejskim mieście

Dachser zwiększa powierzchnię magazynową w Rottenburgu nad Neckarem. W centrum logistycznym Ergenzingen-Ost powstanie 18 000 nowych miejsc paletowych, co ma pozwolić na optymalizację procesów logistycznych w tej części Europy. 

Dachser zwiększa powierzchnię magazynową

W regionie metropolitalnym Stuttgartu powstaje budynek, który zajmie 11 500 m2. Znajdzie się on niedaleko oddziału DACHSER w Rottenburgu. Obiekt ten przynależy do centrum logistycznego Ergenzingen-Ost.

Rozpoczęcie działalności operacyjnej planowane jest na sierpień 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami, na terenie obiektu wdrożone zostaną nowoczesne technologie. Mają one za zadanie spełnianie wymagań klientów z różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem farmaceutycznej, spożywczej czy elektrotechnicznej.

Zobacz także: Maersk przekazuje kontenery dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Marco Geiger, Branch Manager oddziału DACHSER Rottenburg przekazał, że decyzja o rozbudowie obiektu jest podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na powierzchnię magazynową i usługi, w tym efektywną dystrybucję na Zachód. Oprócz samego magazynu planowana jest budowa powierzchni biurowe. Na dachu mają znaleźć się panele fotowoltaiczne.

Zobacz także: Praca zdalna kosztuje Manhattan 12,4 mld USD rocznie. Duże straty w skali miasta

Magazyn w Rottenburgu nad Neckarem

Obecnie magazyn Dachser ma powierzchnię 34 400 m2 i dysponuje 28 000 miejscami paletowych. Po rozbudowie obiekt będzie oferował 46 000 m2 i dodatkowe 18 000 miejsc paletowych. Część obiektu zostanie dostosowana do wymagań klientów z branży farmaceutycznej i spożywczej.

Jako jedną z zalet rozbudowy inwestycji Dachser podaje połączenie z paneuropejską siecią transportu drogowego, w tym bliskość autostrady A81. Ma pozwolić na szybką i bezproblemową dystrybucję przechowywanych towarów do krajów europejskich.

Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w DACHSER przekazał w komunikacie prasowym:

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym usługi transportu i magazynowania oraz szereg rozwiązań oferujących wartość dodaną. A co najważniejsze wszystkie usługi dostępne u jednego operatora logistycznego. Rozbudowa potencjału logistyki kontraktowej w Rottenburgu sprawi, że oddział będzie gotowy na to co przyniesie przyszłość.

Elastyczność usług logistycznych w Rottenburgu ma zostać zwiększona poprzez usługi o wartości dodanej, jak dostępność opakowań specjalnych czy kompleksowa obsługa celna. Jak ostatnio informowaliśmy, niemiecka firma transportowo-logistyczna Dachser przyspiesza swoją cyfryzację, przejmując producenta oprogramowania Kasasi. Pomimo zagrożeń dla branży, Dachser planuje kolejne inwestycje. W ubiegłym roku na rozwój zaplecza cyfrowego i wyposażenia technicznego przeznaczono 100 mln euro.

Dachser testuje egzoszkielety w magdeburskim magazynie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button