PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Katarski przewoźnik wznawia połączenia cargo do Malezji

Qatar Airways Cargo każdego tygodnia dodają ponad 70 ton dostępnej przepustowości

Linie Qatar Airways Cargo z początkiem miesiąca wznowiły połączenia pasażersko-frachtowe do Penang w Malezji. Linia lotnicza poinformowała, że będzie obsługiwać frachtowiec A330 cztery razy w tygodniu.

Linie Qatar Airways Cargo przywracają połączenia do Malezji

Qatar Airways Cargo przekazały, że każdego tygodnia dodają ponad 70 ton dostępnej przepustowości, która będzie zasilać rozległą międzynarodową sieć przewoźnika za pośrednictwem najnowocześniejszego hubu w Doha. Qatar Airways Cargo dodało, że nowe połączenia uzupełniają również istniejące siedem cotygodniowych lotów z obsługą pokładową do stolicy Malezji, Kuala Lumpur, zapewniając klientom ponad 200 ton ładowności z Malezji.

Qatar Airways Cargo wdraża skrupulatne podejście Next Generation w całej swojej siatce, dążąc do optymalnego wykorzystania zasobów w zgodzie z wymaganiami klientów. Nasz zespół planowania sieci dostrzegł doskonałą okazję w czasie naziemnego lotu pasażerskiego A330 w Phuket i ciężko pracował, aby ustanowić dobrze zaplanowane, tymczasowe połączenie pasażersko-frachtowe do Penang i z powrotem, aby zmaksymalizować pojemność ładunkową do i z drugiego najbardziej ruchliwego lotniska cargo w Malezji – powiedział Guillaume Halleux, dyrektor ds. cargo w Qatar Airways Cargo.

Halleux zauważył, że ta „multimodalna strategia” w stylu Next Generation sprawia, że połączenie pasażerskie Qatar Airways Doha-Phuket staje się pasażersko-frachtowym Phuket-Penang-Phuket przez cztery dni w tygodniu, zanim powróci do Doha ponownie jako usługa pasażerska z ładunkiem na dolnym pokładzie.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata

Miejsce otwarte dla wszystkich towarów

Linia lotnicza zauważyła, że z wyjątkiem poczty, miejsce docelowe jest otwarte dla wszystkich rodzajów towarów. Penang jest największym stanem przyczyniającym się do eksportu w obrębie Malezji, przy czym drogą lotniczą wysyłany jest głównie sprzęt elektroniczny/elektryczny, drobnica i ładunki wrażliwe.

Ponowne uruchomienie naszych połączeń z Penang w innowacyjny i unikalny sposób ilustruje naszą ambicję i możliwości, aby zapewnić łączność naszym klientom w najlepszy możliwy sposób – dodał szef działu cargo.

Malezyjski stan Penang jest położony na niewielkiej wyspie o tej samej nazwie, w cieśninie Malakka i na niewielkim pasie wybrzeża Płw. Malajskiego. Powierzchnia stanu wynosi 1 031 km² i zamieszkuje go półtora miliona mieszkańców. Wyspa połączona jest z lądem stałym i miastem Butterworth (w stronę wyspy) mostem. Dostępna jest również komunikacja promowa.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Najbardziej ruchliwe lotniska cargo w Polsce. Oto krajowe TOP 5!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button