KolejowyTransport
Gorące newsy

Intercity uruchamia połączenie na Litwę! Bilety już w sprzedaży

Sprzedaż biletów na pociąg do Wilna już wystartowała

Już 11 grudnia PKP Intercity uruchomi nowe połączenie na Litwę. Połączenie Kraków – Wilno – Kraków umożliwi podróżowanie między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Sprzedaż biletów na to połączenie już wystartowała.

Intercity uruchomi połączenie na Litwę

PKP Intercity poinformowało, że od 11 grudnia pociąg „Hańcza”, który do tej pory kursował na trasie KrakówSuwałkiKraków, wydłuży swoją relację do stacji Mockava na Litwie. Dzięki współpracy polskiego przewoźnika z Kolejami Litewskimi LTG Link, na stacji Mockava polski pociąg zostanie skomunikowany z litewskim pociągiem LTG Link relacji WilnoMockawa – Wilno. Tym samym PKP Intercity umożliwi połączenie na Litwę, z jedną przesiadką wprost do stolicy tego kraju. Pociągi zostaną umieszczone na tym samym peronie, co ułatwi pasażerom zmianę miejsc z jednego pociągu do drugiego. Podróż, pomimo przesiadki, będzie odbywała się na jednym bilecie.

Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Czytaj też: PKP Intercity ogłasza największy przetarg na nowe wagony

Bilety już w sprzedaży

Sprzedaż biletów na pociąg do Wilna już wystartowała, a ceny są całkiem korzystne. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna 25 euro. Z kolei z Warszawy do Wilna pasażer zapłaci 25 euro, a do Kowna 20 euro. Bilety można już zakupić w kasach biletowych oraz na stronach internetowych PKP Intercity oraz kolei litewskich LTG Link.

Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy – mówi Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link.

Nowa oferta PKP Intercity wydaje się bardzo korzystna, szczególnie, że pociąg do Wilna będzie kursować codziennie. Problemem może być jednak czas podróży i pora dnia. Pociąg wyruszy bowiem z Krakowa o 4 nad ranem i pojawi się w Wilnie po ponad 12 godzinach jazdy, dopiero około 17:30. Z kolei podróż powrotna rozpocznie się o godzinie 12 w południe i zakończy przed północą. Tak więc pasażerowie, liczący na nocną podróż i jednodniową wycieczkę po stolicy Litwy, muszą zaplanować sobie co najmniej trzy dni wolnego.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

PKP Intercity pobiło rekord! 50 mln przewiezionych pasażerów!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button