PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

PKP Intercity pobiło rekord! 50 mln przewiezionych pasażerów!

To rekordowe wyniki, które PKP Intercity pobiło na półtora miesiąca przed końcem roku

PKP Intercity przewiozło w tym roku już ponad 50 mln pasażerów! To rekordowe wyniki, które PKP Intercity pobiło na półtora miesiąca przed końcem roku! Dotychczas rekordowym rokiem dla spółki był okres przedpandemiczny, czyli rok 2019, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało niecałe 49 milionów podróżnych.

Rekordowe wyniki PKP Intercity

PKP Intercity ma powody do zadowolenia. W październiku pociągami przewoźnika podróżowało 5,2 mln osób, a popularność podróży koleją była w tym miesiącu jeszcze wyższa niż we wrześniu (ponad 4,8 mln), co wynika głównie z wprowadzonego na początku miesiąca miliona biletów w promocyjnych cenach. Co jednak ważne, od początku roku do końca października pociągami PKP Intercity podróżowało 48,8 mln pasażerów, czyli o prawie 19,9 mln osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 68 proc.) i o 7,9 mln więcej (wzrost o 19 proc.) niż w ciągu 10 miesięcy rekordowego 2019 roku.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również podróże pociągami PKP Intercity w miniony długi weekend – od czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada pociągami polskiego przewoźnika przejechało blisko 790 tysięcy osób. Co jednak ważne, to właśnie w długi weekend związany ze Świętem Niepodległości spółka pobiła rekord i przewiozła w tym roku 50-milionowego pasażera! Oznacza to, że już w samym listopadzie spółka osiągnęła rekordowe wyniki w swojej ponad 20-letniej historii, a pociągami PKP Intercity od początku roku podróżowało więcej osób niż w całym rekordowym 2019 roku.

Wyniki przewozowe PKP Intercity jednoznacznie udowadniają, że kolej staje się coraz popularniejsza w Polsce. Pociągi to transport przyszłości – warto zaprzyjaźnić się z nimi już dziś. Cieszymy się również, że realizowana strategia inwestycyjna i wprowadzone atrakcyjne oferty biletowe znajdują odbicie w wysokiej frekwencji. Historyczne przekroczenie granicy 50 mln pasażerów to dla nas powód do dumy, wyraz dużego zaufania ze strony podróżnych i jednocześnie ogromna zachęta do dalszej, ciężkiej pracy – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: PKP Intercity kupuje lokomotywy hybrydowe za pół miliarda zł!

Więcej promocyjnych biletów

PKP Intercity nie spoczywa jednak na laurach i aby zachęcić więcej osób do podróżowania pociągiem jesienią, spółka zwiększy liczbę biletów promocyjnych w ramach obowiązującej od początku października akcji. Do sprzedaży trafił w zeszłym miesiącu milion biletów z oferty Promo, a teraz przewoźnik dodaje dodatkowe 200 tys. tańszych biletów.

Uruchomiona przez nas na początku wielka akcja promocyjna, w ramach której do sprzedaży trafiło milion biletów w niskich cenach, spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Sprzedaliśmy już ok. 930 tys. biletów. Przed nami jeszcze kilkanaście dni listopada, więc dokładamy do promocyjnej puli dodatkowe 200 tys. biletów, aby zachęcić kolejnych podróżnych do wyruszenia w Polskę i odkrycia zalet podróżowania koleją – przekonuje Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Sprzedaż łącznie 1,2 mln biletów w ramach akcji Super Promo i Promo Plus jest ograniczona czasowo i trwa do końca listopada. Aby ułatwić znalezienie najtańszych biletów, PKP Intercity udostępnia na swojej stronie zakładkę „Łowcy Promo”, w której można znaleźć najlepsze oferty umożliwiające na przykład szybki i tani przejazd do innego miasta. Ceny biletów na popularnych trasach, na przykład między Warszawą a Krakowem, Trójmiastem, Katowicami i Poznaniem zaczynają się już od 19 zł. Bilety zakupione w ramach limitu Promo Plus oferują również znacznie tańsze podróżowanie – w tym przypadku za 28 zł. Wycieczki ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

PKP Intercity ogłasza największy przetarg na nowe wagony

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button