DrogowyTransport

Kanadyjski przewoźnik osiąga rekordowe wyniki mimo kryzysu

Wyniki segmentu transportu ciężarowego osiągnęły nowe rekordy w zakresie przychodów i marż

Titanium Transportation osiąga rekordowe wyniki za III kwartał, pomimo pogorszenia warunków rynkowych. Titanium rozszerzyło swoją działalność brokerską do ośmiu lokalizacji, w tym pięciu w USA. Wyniki segmentu transportu ciężarowego osiągnęły nowe rekordy w zakresie przychodów i marż.

Titanium Transportation osiągnęło rekordowe wyniki

Titanium Transportation zwiększył w trzecim kwartale skonsolidowane przychody o 11,5% rok do roku, do 113,4 mln dolarów. Przychody segmentu logistyki wzrosły o 0,3% do 59,6 mln dolarów, podczas gdy przychody z transportu ciężarowego wzrosły o 28,5% do 54,9 mln dolarów. Titanium Transportation osiągnęło świetnie wyniki pomimo pogorszenia warunków rynkowych.

Wyniki za trzeci kwartał pokazały siłę zarządzania aktywami, strategicznej technologii i solidnej realizacji operacyjnej w naszej rozwijającej się działalności w USA i Kanadzie. W kontekście rosnącej presji inflacyjnej, która utrzymywała się w ciągu kwartału, Titanium odnotowało znaczną poprawę marży zarówno w segmencie logistyki, jak i transportu ciężarowego, co odzwierciedla ogólnie lepsze warunki cenowe w skali całego roku. Pomimo wczesnych oznak presji cenowej pod koniec kwartału, US Logistics zakończył kwartał z solidnymi wynikami – powiedział Ted Daniel, prezes Titanium Transportation Group.

Titanium rozszerzyło swoją działalność brokerską do ośmiu lokalizacji, w tym pięciu w USA. Wyniki segmentu transportu ciężarowego osiągnęły nowe rekordy w zakresie przychodów i marż. Firma twierdzi, że korzystne warunki cenowe i przejęcia przyczyniły się do wzrostu przychodów o 28,5% rok do roku. Daniel ostrzegł jednak, że rosnące stopy procentowe i wysiłki banków centralnych mające na celu powstrzymanie inflacji, osłabiły popyt konsumentów na usługi transportowe i logistyczne. Spółka oczekuje, że ogólny wzrost w branży będzie umiarkowany.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Volvo prezentuje elektryczne ciężarówki z zeroemisyjnej stali

Nowe biura maklerskie

Decyzja o dodaniu biur maklerskich w Montrealu i Windsorze nie odbiera firmie długoterminowego celu, jakim jest rozwój tego biznesu w USA. Daniel powiedział, że kolejna lokalizacja w USA powinna zostać otwarta do końca roku i opisał biura kanadyjskie jako „dodatkową pracę”.

Oczywiście, naszą strategią jest rozwój naszej platformy w bardzo dużym środowisku amerykańskim. Byliśmy już właścicielami terminalu w Windsor – dodaliśmy go, ponieważ jest to dla nas niezwykle oportunistyczne. Montreal to bardzo duży rynek i będzie sobie radził bardzo dobrze – potwierdził Daniel.

Pomimo przeciwności ekonomicznych, różnorodność bazy klientów Titanium, zależność od technologii i mocny bilans zapewniają dobrą pozycję firmy. Titanium kontynuuje inwestycje mające na celu unowocześnienie floty, a dyrektor finansowy Alex Fu powiedział, że firma oczekuje na dostawę około 100 ciężarówek i utrzymuje swój budżet cap-ex pomimo pogarszających się warunków.

Czytaj też: Zmiana przepisów drogowych to stanowczo za mało

Jedna z największych firmy przewozowych w Kanadzie… kończy z przewozami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button