DrogowyMagazynyTransport

Jedna z największych firmy przewozowych w Kanadzie… kończy z przewozami

Bernard Boutin, który kierował firmą przez ponad połowę jej istnienia, zapowiedział przejście na emeryturę

Groupe Boutin, jedna z najstarszych i największych firm przewozowych w Quebecu, sprzedaje swoją działalność przewozową TFI International. Flota TFI liczy 170 ciągników siodłowych, 394 przyczepy i 333 pracowników.

Boutin sprzedaje TFI International

Kanadyjska firma przewozowa Groupe Boutin poinformowała, że sprzeda swoją działalność przewozową TFI International. Firma woli skupić się na magazynach.

Po dokładnym namyśle i za obopólnym porozumieniem doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na pozbycie się tego sektora działalności, którego początki sięgają 1945 roku. Od teraz chcemy skupić się na rozwoju naszego działu magazynowego – poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Bernard Boutin, który kierował firmą przez ponad połowę jej istnienia, zapowiedział przejście na emeryturę.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Dotarliśmy do rozdroża, na którym wszyscy zgadzają się, że musimy iść dalej. To jest decyzja całej rodziny. To nie dlatego, że sytuacja firmy jest zła. Wręcz przeciwnie. To właśnie wtedy, gdy sprawy idą dobrze, trzeba ruszyć dalej – powiedział.

Dwóch synów, Jean-Philippe i Alexandre, będzie zarządzać nieruchomościami i magazynami Boutina.

Moi synowie byli bardziej zainteresowani magazynowaniem niż transportem. Tak naprawdę nie mam kogoś, kto mógłby przejąć moją sukcesję po transportowej stronie biznesu. Jean-Philippe i Alexandre chcieli skupić się na magazynowaniu i zarządzaniu logistyką, czyli sektorze, w którym działamy od ponad 20 lat. Naszym pragnieniem było utrzymanie miejsc pracy i ciągłości pracy z naszymi klientami. Ten zamiar był jasny dla TFI, które przejmuje wszystkich naszych pracowników, wyższą kadrę zarządzającą, kierowców, mechaników i pracowników biurowych – dodał.

Czytaj też: Zeem Solutions zamawia 100 elektrycznych ciężarówek Nikola Tre

Firmę przejmie zaufana osoba

TFI przejmie zakłady transportowe w Plessisville i Boucherville i będzie nadal obsługiwać te same segmenty. Zgodnie ze swoją zwykłą formułą, marka firmy będzie nadal widoczna na drogach, ale w kolorach TFI.

Piękne w tym wszystkim jest to, że Boutin pozostaje w rękach właściciela z Quebecu, z kimś [Alain Bédard – przyp. red.], kto ma długą historię sukcesów. Zapewnia to doskonałą ciągłość, zarówno dla naszych pracowników, jak i naszych klientów – powiedział Boutin.

Groupe Boutin została założona w Plessisville przez Valère Boutin. Léo-Paul Boutin, wspierany przez swoją żonę Lucille, przejął firmę w 1965 roku. Bernard dołączył do rodzinnej firmy w 1983 roku. Firma posiada terminale i magazyny w Quebecu i Ontario. W 2017 roku zamknęła swój oddział LTL.

Czytaj też: Zmiana przepisów drogowych to stanowczo za mało

Elon Musk sprzedał akcje Tesli. Brakowało na zakup Twittera?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button