DrogowyTransport

Zeem Solutions zamawia 100 elektrycznych ciężarówek Nikola Tre

Pojazdy mają zostać dostarczone już w przyszłym roku

Dostawca usług zarządzania flotą Zeem Solutions złożył zamówienie na 100 pojazdów Nikola Tre BEV od Nikola Motor. Firma oferuje firmom logistycznym kompletny pakiet pojazdów elektrycznych, rozwiązań do ładowania i innych usług po zryczałtowanej stawce.

Zeem Solutions zamówiło elektryczne ciężarówki Nikola Tre

Jak informuje Nikola Motor, Zeem Solutions podpisał już wiążącą umowę kupna 100 pojazdów Nikola Tre BEV. Założyciel Zeem, Paul Gioupis potwierdza, że pojazdy mają zostać dostarczone już w przyszłym roku.

Zeem Solutions oferuje usługę „fleet-as-a-service”. Oznacza to, że firma posiada własną flotę i rozwiązania do ładowania pojazdów w zajezdniach oraz realizuje transport w imieniu klientów. Producent ciężarówek twierdzi, że zamówienie 100 pojazdów Nikola Tre BEV pomoże „zaspokoić obecne zapotrzebowanie klientów Zeem w jego zajezdni w Kalifornii i innych przyszłych lokalizacjach krajowych”.

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy duże zapotrzebowanie na ciągniki siodłowe klasy 8 ze strony operatorów flot, a zespół Nikola dysponuje dobrze skonstruowanym pojazdem, który jest dostępny już dziś i spełnia wymagania asortymentowe naszych klientów – wyjaśnił założyciel i CEO w Zeem Solutions, Paul Giopis.

Czytaj też: Tradelink zamawia 15 ciężarówek elektrycznych Volvo VNR Electric

Prekursorzy elektrycznych pojazdów użytkowych

Zeem Solutions jako pierwszy wprowadził niskoemisyjne pojazdy użytkowe. W 2018 roku firma zleciła Lightning Systems przebudowę samochodów ciężarowych Chevy na pojazdy zeroemisyjne z napędem elektrycznym.

Zeem Solutions jest pionierem nowego sposobu, w jaki floty przyjmują elektryczne pojazdy użytkowe z zasilaniem akumulatorowym. Zeem zapewnia przy tym pojazdy, ładowanie, parkowanie i utrzymanie przy maksymalnej dostępności i minimalnych inwestycjach kapitałowych. Nikola angażuje się we wspieranie Zeem, aby zapewnić swoim klientom maksymalną jakość i najlepsze w swojej klasie wsparcie – powiedział prezes Nikola Motor ds. reklamy, Pablo Koziner.

Nikola rozpoczęło seryjną produkcję Tre BEV w Coolidge w amerykańskim stanie Arizona w marcu tego roku. Elektryczna ciężarówka Tre z napędem akumulatorowym jest przeznaczona do użytku lokalnego i ma zasięg 563 km. Model Nikola Tre FCEV, który pojawi się później, ma mieć zasięg do 804 km. W Europie Nikola Motors nawiązało współpracę z Iveco w zakresie produkcji ciężarówek BEV i FCEV. Zarówno w USA, jak i w Europie, firma rozwija współpracę w zakresie infrastruktury do tankowania wodoru.

Czytaj też: W Danii cena energii elektrycznej wzrosła aż o 62 proc., a w Polsce spadła o 3 proc.

Solaris dostarczy do Wenecji cztery wodorowe autobusy Urbino 12

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button