PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Popularny tani przewoźnik uruchamia loty z Indii do Europy

SpiceJet stał się trzecią indyjską linią lotniczą, po Air India i Vistara, która oferuje regularne usługi do Europy

Indyjski tani przewoźnik SpiceJet oferuje regularne połączenia długodystansowe do Europy, wykorzystując popyt po pandemii. Linia SpiceJet będzie oferować loty z Indii do Włoch wąskokadłubowym samolotem 737 MAX, z międzylądowaniem w Gruzji.

SpiceJet oferuje regularne loty z Indii do Włoch 

SpiceJet po raz pierwszy oferuje regularne loty długodystansowe z Indii do Włoch. Według raportu Times of India (ToI), przewoźnik będzie oferował dwa razy w tygodniu połączenia między indyjskim Amritsar (ATQ) a Rzymem Fiumicino (FCO) oraz trzy razy w tygodniu loty do Mediolanu Bergamo (BGY). Biorąc pod uwagę zasięg samolotu 737 MAX, firma SpiceJet zorganizowała międzylądowanie techniczne w Tbilisi (TBS) w Gruzji, gdzie personel pokładowy zmieni się na potrzeby dalszej podróży.

W czasie COVID obsługiwaliśmy wiele czarterów do Ameryki Północnej i Europy. Istnieje duże zapotrzebowanie na podróżowanie na niektórych trasach. W związku z tym rozpoczęliśmy regularne loty do Włoch (z przerwą techniczną na tankowanie i zmianę załogi). Po raz pierwszy będziemy obsługiwać regularne loty do Europy – Times of India cytuje urzędnika SpiceJet.

Czytaj też: Saudia kupuje futurystyczne taksówki powietrzne Lilium Jet

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Trzecia linia lotnicza oferująca loty do Europy

Dzięki lotom do Włoch SpiceJet stał się trzecią indyjską linią lotniczą, po Air India i Vistara, która oferuje regularne usługi do Europy. Nie jest to pierwszy raz, kiedy linia oferuje takie usługi. W szczytowym momencie pandemii, kiedy regularne loty zostały poważnie ograniczone, SpiceJet obsługiwał kilka lotów czarterowych – zarówno towarowych, jak i pasażerskich – aby zaspokoić popyt w przypadku braku regularnych usług.

W sierpniu 2020 r. przewoźnik wydzierżawił samolot Airbus A340-300 i wykonał swój pierwszy długodystansowy lot towarowy do Frankfurtu, przewożąc 45 ton zaopatrzenia. Linia wynajęła również samolot A330 do obsługi lotów repatriacyjnych z innych europejskich miejsc docelowych, w tym z Amsterdamu, aby sprowadzić Hindusów, którzy utknęli za granicą podczas pandemii.

Amritsar ma teraz regularne loty do czterech miejsc w Europie. Loty SpiceJet do dwóch miast we Włoszech są uzupełnieniem bezpośrednich usług Air India do Birmingham (BHX) i Londynu (LHR).

Czytaj też: Gruzja przeżywa boom gospodarczy. Dzięki Putinowi PKB kraju wzrośnie nawet o 9%

Izraelski Israir chce kupić czeskie linie lotnicze Smartwings

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button