Zeppelin wózki
LotniczyTransport

British Airways wznowi codzienne loty z Londynu do Tokio

British Airways po rocznej przerwie wznowi bezpośrednie połączenie między Londynem a Tokio. Brytyjski przewoźnik wznowi codzienne loty 13 listopada po tym, jak japońskie władze zasygnalizowały, że złagodzą ograniczenia wjazdowe.

British Airways przywraca połączenie Londyn – Tokio

Linia lotnicza po raz ostatni obsługiwała bezpośrednie połączenie między Londynem a Tokio w listopadzie 2021 r. Teraz wznowi loty bez między dwiema stolicami po złagodzeniu japońskich wymagań dotyczących wjazdu. Od 13 listopada British Airways będzie obsługiwał codzienne loty między lotniskiem Heathrow w Londynie (LHR) a lotniskiem Haneda w Tokio (HND) za pomocą Boeinga 787-8 Dreamliner.

Rozkład lotów w poniedziałki, środy, piątki i niedziele przewiduje poranny odlot z lotniska Heathrow o 08:55 i przylot do Tokio o 07:35 następnego dnia. Z Tokio samolot wyruszy o 09:45, a przylot do Londynu nastąpi o 15:25. W innych dniach odloty z londyńskiego Heathrow i Tokio odbywać się będą późnym rankiem.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

W lutym 2020 roku British Airways skonsolidował swoje usługi w Tokio na lotnisku Haneda, przenosząc wszystkie swoje operacje z innego lotniska, Tokyo Narita Airport. W tym czasie BA obsługiwał dwa loty dziennie z Londynu do Tokio.

Czytaj też: British Airways odwołuje kolejne 10 tysięcy lotów z Heathrow

Japonia znosi ograniczenia w podróżowaniu

Pasażerowie lecący British Airways między Londynem Heathrow a Tokio Haneda znajdą się na pokładzie Boeinga 787-8 Dreamliner mieszczącego 214 pasażerów – 154 w klasie ekonomicznej, 25 w klasie ekonomicznej premium „World Traveler Plus” i 35 w klasie biznes „Club World”. British Airways posiada obecnie flotę 12 Boeingów 787-8 Dreamliner, uzupełnioną o kolejne 18 Boeingów 787-9 Dreamliner i trzy Boeingi 787-10 Dreamliner po pierwszej od ponad dwóch lat dostawie 787.

Po tygodniach spekulacji, premier Japonii Fumio Kishida potwierdził, że kraj ten będzie podnosił dzienny limit pasażerów, dopuszczając turystów indywidualnych i znosząc wymagania wizowe dla pobytów krótkoterminowych. Japonia wdrożyła jedne z najsurowszych na świecie ograniczeń w podróżowaniu nad pandemią COVID.

Japonia otworzyła już swoje granice dla zagranicznych turystów, jednak początkowy wjazd był ograniczony tylko do grup wycieczkowych, a nie niezależnych turystów. Istniał również dzienny limit wjazdu, początkowo ustalony na 10 000 osób. Później wzrósł on do 20 000, a ostatnio do 50 000 osób. Chociaż obowiązek testów na COVID przed przybyciem został częściowo zlikwidowany, dotyczy to tylko podróżnych uznanych za w pełni zaszczepionych.

Czytaj też: Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii załamuje się! Sprzedaż domów drastycznie spadła

Japonia znów otwiera ruch bezwizowy i znosi limity przylotów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button