LotniczyTransport
Gorące newsy

Rosjanie chcą uciec z kraju! Wykupili wszystkie bilety lotnicze

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. Decyzja prezydenta wywołała panikę wśród Rosjan, którzy masowo wykupują bilety lotnicze z kraju. Systemy rezerwacyjne linii lotniczych przepełnione są już w kilka godzin po ogłoszeniu, a Aeroflot i rosyjskie koleje państwowe przestały sprzedawać bilety mężczyznom w wieku wojskowym.

Putin ogłosił częściową mobilizację rezerwistów

Wojna z Ukrainą nie przebiega zgodnie z planami Kremla, ostatnio Rosja poniosła poważne straty terytorialne na wschodzie Ukrainy. Władimirowi Putinowi nie pozostało więc nic innego, jak zwerbować jeszcze więcej żołnierzy, by wysłać ich na śmierć. Podczas specjalnego orędzia Putin ogłosił częściową mobilizację i nakazał powołanie do wojska 300 tysięcy rezerwistów.

Jeżeli integralność terytorialna naszego kraju jest zagrożona, w obronie Rosji i naszego narodu wykorzystamy wszelkie dostępne środki. To nie jest blef. Integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niezależność i wolność zostaną zabezpieczone, powtarzam, wszelkimi dostępnymi nam środkami. Ci, którzy próbują nas szantażować bronią nuklearną, powinni wiedzieć, że przeważające wiatry mogą zwrócić się w ich kierunku – stwierdził prezydent Rosji.

Minister obrony Siergiej Szojgu potwierdził, że ​​do częściowej mobilizacji zaangażowani będą ci, którzy mają doświadczenie wojskowe. Szojgu powiedział, że zostanie powołanych około 300 000 osób. Putin i Szojgu, w swoich wystąpieniach bardzo mocno podkreślali, że mobilizacja jest wyłącznie częściowa.

Pod żadnym pozorem nie będą proszeni studenci ani poborowi do służby – podkreślił Szojgu.

Czytaj też: Rekordowy ruch na moście krymskim. Rosjanie uciekają w popłochu

Rosjanie uciekają z kraju

Skąd taki nacisk na przekaz o częściowej mobilizacji? Powodem jest rosnące niezadowolenie wielu Rosjan, zwłaszcza młodych osób. Po ogłoszeniu mobilizacji tysiące rezerwistów próbuje uciec z kraju, zanim zostaną wcieleni do wojska. Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu mobilizacji bilety lotnicze Aeroflotu na loty do Turcji były niemal w pełni zarezerwowane na najbliższe dni. Nawet na krótkoterminowych lotach do Erewania i Tbilisi nagle zabrakło miejsc. Ceny pozostałych biletów natychmiastowo poszybowały w górę, a system rezerwacji Emirates przestał wyceniać loty z Moskwy przez Dubaj do Stambułu na kilka następnych dni. Bilety będzie można rezerwować dopiero od 27 września, za około 3 tys. euro w klasie ekonomicznej.

Putin i jego minister obrony wysłali na śmierć dziesiątki tysięcy własnych obywateli, źle wyposażonych i źle kierowanych. Żadna ilość gróźb i propagandy nie może ukryć faktu, że Ukraina wygrywa tę wojnę, społeczność międzynarodowa jest zjednoczona, a Rosja staje się globalnym pariasem – napisał brytyjski sekretarz obrony Ben Wallac.

Jak podaje nadawca „n-tv”, rosyjski rząd nakazał Aeroflotowi i państwowym kolejom rosyjskim zaprzestanie sprzedaży biletów kolejowych i lotniczych mężczyznom w wieku od 18 do 65 lat. Przez to, że Putin ogłosił częściową mobilizację, mężczyźni w wieku poborowym będą mogli opuścić Rosję tylko z oficjalnym pozwoleniem na wyjazd wydanym przez wojsko. Tymczasem pojawiają się pierwsze doniesienia o ograniczeniach wyjazdowych dla mężczyzn na rosyjskiej granicy lądowej z Finlandią.

Częściowa mobilizacja rosyjskich rezerwistów prawdopodobnie nie będzie miała bezpośredniego wpływu na wojnę na Ukrainie. Justin Bronk, analityk obrony w RUSI, przekazał, że szkolenie i mobilizacja nowych żołnierzy może zająć nawet sześć miesięcy. Co więcej, wielu rosyjskich oficerów i podoficerów, którzy będą musieli ich szkolić, walczy właśnie na Ukrainie lub zginęło w walce.

Czytaj też: Mobilizacja wojskowa w Rosji. Jak reagują rynki?

Przez sankcje Aeroflot musi rozmontowywać samoloty na części

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button