DrogowyInfo z rynkuKolejowyTransport

Rekordowy ruch na moście krymskim. Rosjanie uciekają w popłochu

15 sierpnia w ciągu doby przez Most Krymski przejechało ponad 38 297 pojazdów. Oznacza to rekordowy transfer samochodów w ciągu bieżącego roku, a to dopiero początek wielkiej ucieczki Rosjan. Sami okupanci zamknęli przejazd z wtorku na środę, co mogło być jedynie pretekstem dla ucieczki tamtejszych wojsk oraz marionetkowego rządu promoskiewskiego.

Rosjanie uciekają przez Most Krymski. Obawiają się odwetu Ukraińców

Rosyjska tuba propagandowa Ria Novosti poinformowała, że ostatni taki rekord wynosił 37374 pojazdy w ciągu jednego dnia. Stało się to dokładnie 16 sierpnia 2020, kiedy to głównym problemem była pandemia COVID-19.

Choć obecnie trend jest zupełnie inny, to sami Rosjanie nie przekazali, ile pojazdów wjechało, a ile wyjechało. Można jednak przypuszczać, że chodzi o pilny wyjazd tysięcy okupantów, którzy nielegalnie zajęli te tereny w 2014 roku. Sami Rosjanie uciekają z półwyspu przez coraz częstsze ataki Ukraińców na bazy wojskowe oraz magazyny amunicji.

Czytaj również: Rosyjski rynek motoryzacyjny załamał się, produkcja w maju spadła o 97%!

9 sierpnia doszło do wybuchów w pobliżu bazy lotniczej w Nowofedorówce na Krymie. Wówczas Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że Federacja Rosyjska straciła minimalnie dziewięć samolotów. Ponadto 16 sierpnia około godziny 06:00 wybuchł pożar w składzie amunicji wroga w mieście Dżankoj na tymczasowo okupowanym Krymie, gdzie okupanci stracili m.in. systemy S-400 i S-300. W międzyczasie dochodziło do mniejszych i większych ataków na sporne terytorium. Wszystko to sprawiło, że coraz więcej Rosjan chce uciec przed Ukraińcami, którzy korzystają z coraz to lepszego uzbrojenia.

Czytaj również: Rząd Ukrainy: koszt odbudowy gospodarki to na dziś 750 mld USD

Potwierdził to przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow, który na Facebooku napisał, że:

Tysiące obywateli Rosji próbują się wydostać przez Zatokę Kerczeńską. Ostrzegano was już po Nowofedorówce: nie zostawajcie, wyjeżdżajcie z Krymu jak najszybciej.

Nie ma co przy tym ukrywać, że rosyjska ewakuacja jest chaotyczna i bez żadnego planu. Wszystkie bilety kolejowe są już dawno wykupione, a sami kierowcy muszą czekać w kilometrowych korkach. Sprawy nie poprawia fakt, że 16 sierpnia uszkodzono pobliska linia kolejowa i podstacja elektryczna w ataku na bazę w Dżankoju. Tym samym problemy każdego dnia się nawarstwiają, co dodatkowo uwidacznia całkowitą porażkę wizerunkową po stronie Moskwy.

Most Krymski zablokowany. Rosjanie uciekają przed Ukraińcami

Sytuacja stała się na tyle dramatyczna dla rosyjskich najeźdźców, że planują za wszelką cenę uciec z Krymu nawet kosztem własnych obywateli. W tym celu ma powstać „korytarz transportowy”, po którym według źródeł ukraińskiego wywiadu — mają przejechać rodziny marionetkowego rządu krymskiego oraz rosyjskich wojskowych. Rosjanie próbują przy okazji zagarnąć jak najwięcej skradzionych dóbr z półwyspu.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony drwi z paniki Rosjan, sugerując, ze obywatele tego kraju powinni bardziej uważać na zostawianie niedopałków w niedozwolonych miejscach. To oczywiście aluzja do pierwszych tłumaczeń Kremla, dlaczego doszło do ataków na sporne terytorium.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button