Info z rynkuKolejowyTransport
Gorące newsy

Węzły kolejowe pomiędzy Ukrainą a Rosją całkowicie zniszczone

Nowy Jedwabny Szlak zagrożony?

Koleje Ukraińskie poinformowały, że wszystkie węzły kolejowe pomiędzy Rosją a Ukrainą zostały całkowicie zniszczone. Narodowy przewoźnik kolejowy Ukrainy zerwał także współpracę ze swoim odpowiednikiem w Rosji. To pokłosie bezprawnego wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Koleje Ukraińskie: armia wysadziła tory na granicy z Rosją

W oświadczeniu państwowego przedsiębiorstwa Ukrzaliznycia czytamy, że spółka starała się dojść do porozumienia z rosyjskim odpowiednikiem, ale Rosjanie bezpodstawnie wykorzystały kolej do transportu czołgów i ciężkiego uzbrojenia. W związku z tym ukraińskie siły wojskowe wysadziły w powietrze wszystkie linie kolejowe pomiędzy obydwoma krajami, przez co transport z Rosji tymi środkami transportu nie jest możliwy.

Czytaj również: Wojna w Ukrainie a Polska: rosyjska agresja wpłynie na inflację i koszty obsługi długu

Koleje Ukraińskie zaznaczyły, że:

Zniszczone zostały przejazdy kolejowe pomiędzy krajami, przez które kiedyś transportowano tysiące towarów i które przynosiły miliony dolarów dla gospodarek obydwu krajów.

To potężny cios dla gospodarek obydwu krajów, a także w rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku. Wszystko dlatego, iż trasa z Chin do Polski wiodła m.in. właśnie przez Ukrainę, która w ostatnim czasie go zablokowała. Jednakże na początku lutego zarówno strona polska, jak i ukraińska doszły do porozumienia. Choć jak widać obecna sytuacja całkowicie odwróciła plany logistyczne obydwu krajów.

Nowy Jedwabny Szlak zagrożony? Ukraińskie wojsko wysadziło tory

Ukraińska spółka państwowa zaznacza jednak, że będzie starała się przeorientować ruch towarowy, aby nie ucierpiały szlaki handlowe z Azją:

Koleje Ukraińskie całkowicie przeorientują ruch towarowy na Europę i będą kontynuować rozwój Jedwabnego Szlaku omijającego Rosję. Spółka jest gotowa stać się pełnoprawnym członkiem łańcucha logistycznego Unii Europejskiej. Koleje Ukraińskie będą również nadal rozwijać transport z krajami azjatyckimi, w tym z Chinami. Wszystko po to, aby zapewniać wysokiej jakości i szybką logistykę między Azją a UE, ale bez udziału Rosji.

Czytaj również: Koleje Białoruskie zaatakowane przez hakerów z grupy Anonymous!

Kolejowy ruch transportowy został oficjalnie zawieszony 24 lutego, w dniu zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Trzeba jednak pamiętać, że nawet gdyby węzły kolejowe nie zostałyby zniszczone na tym obszarze, to i tak Rosja nie przewoziłaby swoich towarów. Wszystko przez bardzo surowe sankcje, które już teraz doprowadziły do załamania rubla oraz gospodarki Rosji.

Krach walutowy w Rosji! Ludzie masowo wypłacają pieniądze z bankomatów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button