DrogowyTransport

IKEA Industry elektryfikuje flotę w Polsce. Podpisano umowę dotyczącą partnerstwa z Volvo Trucks i Grupą Raben

IKEA Industry chce, aby elektryfikacja floty w Polsce przebiegała etapami. W tym celu pierwsze ciężarówki niskoemisyjne zostaną wprowadzone jesienią tego roku i będą przewozić towary dwoma zakładami produkcyjnymi IKEA Industry w Zbąszynku i Babimoście. 

Nowe elektryczne ciężarówki w zakładach produkcyjnych na terenie Polski

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę dotyczącą współpracy dotyczącej wdrażania elektrycznych pojazdów pomiędzy dwoma zakładami produkcyjnymi w Polsce.

Zobacz także: Volvo Group zaprezentowało nową zeroemisyjną ciężarówkę. Ma wytwarzać wyłącznie parę wodną

IKEA to znaczący odbiorca usług logistyczny. Rocznie wysyła niemal 2 mln przesyłek na całym świecie. Taki wolumen wymaga odpowiedniej strategii logistycznej. Dodatkowo szwedzki gigant meblowy dąży do osiągnięcia celów klimatycznych w zakresie transportu towarów. Jednym z założeń jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o -70% na przesyłkę. Obecnie IKEA stawia głównie na elektryfikację floty pojazdów ciężarowych. Ma to być jedno z najważniejszych rozwiązań pozwalających na usunięcie podstawowej przyczyny zmian klimatycznych.

Zobacz także: Świat potrzebuje dodatkowych 10 bln USD, aby złagodzić zmiany klimatyczne

IKEA Industry – elektryfikacja floty w Polsce

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podejmują strategiczną współpracę w Polsce. Celem partnerstwa biznesowego jest wdrażanie zeroemisyjnych elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FM w systemie transportowym. Według oficjalnych planów pojazdy te mają być wykorzystywane w transporcie towarów pomiędzy dwoma zakładami produkcyjnymi IKEA Industry w Zbąszynku i Babimoście, położonymi w odległości 12 kilometrów od siebie w zachodniej Polsce. Ciężarówki będą ładowane w zakładach produkcyjnych IKEA Industry za pomocą energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnego źródła zewnętrznego. Pierwsza elektryczna ciężarówka rozpocznie pracę jesienią 2022 roku. Przedsiębiorstwa pracują również nad strategią długoterminową, która obejmie poszerzanie floty o kolejne niskoemisyjne pojazdy. Kluczowe decyzje dotyczące rozbudowy floty zostaną podjęte po przedstawieniu wyników programu pilotażowego.

Jak przekazano, dla Grupy Raben to ważny krok w procesie dekarbonizacji floty własnej firmy i kolejnym w kierunku realizacji ambitnych planów redukcji emisji CO2, zatwierdzonych niedawno przez ekspertów SBTi (Więcej: Cele klimatyczne Grupy Raben zostały poddane weryfikacji przez SBTi).

Cele klimatyczne Grupy Raben zostały poddane weryfikacji przez SBTi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button