DrogowyTransport
Gorące newsy

Międzynarodowa grupa logistyczna otwiera nowy oddział w Warszawie

Nowy oddział Raben w Warszawie realizuje tzw. wahadła międzynarodowe. To również ważny obiekt z perspektywy rozwoju regionalnego. Na terenie inwestycji zastosowano m.in. rozwiązania energooszczędne. 

Oficjalne otwarcie nowej filii Raben w Warszawie

Spółka Raben Logistics Polska rozpoczęła działalność w nowym oddziale. Filię operatora logistycznego zlokalizowano w Warszawie na terenie Gminy Białołęka. Do dyspozycji klientów oddano także magazyn przeładunkowy o powierzchni 7500 m2. Obiekt zaczął działać już w listopadzie, jednak oficjalne otwarcie miało miejsce na początku grudnia.

Wraz z rozpoczęciem operacji przeładunkowych w oddziale uruchomiono również międzynarodową platformę. Dzięki temu od grudnia ze stolicy wyjeżdżają wahadła międzynarodowe do Krajów Bałtyckich i Finlandii.

Zobacz także: IKEA Industry elektryfikuje flotę w Polsce. Podpisano umowę dotyczącą partnerstwa z Volvo Trucks i Grupą Raben

Jolanta Sawińska, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska powiedziała:

Cieszę się, że teraz Raben może wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w Warszawie. Dzięki nowej lokalizacji możemy nie tylko sprawnie dostarczać przesyłki w obrębie miasta, czy obsługiwanego regionu. Nowy punkt na mapie naszych lokalizacji to także kolejny krok w rozwoju firmy, zarówno w zakresie dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Nowy oddział Raben w Warszawie ma zwiększyć ekspozycję na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej

Na terenie obiektu zastosowano rozwiązania zwiększające energooszczędność, m.in. świetliki zapewniające dostęp do światła dziennego, czy oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu. Ponadto na terenie obiektu znajduje się 71 ramp przeładunkowych oraz nowoczesne rozwiązania magazynowe, w tym wózki widłowe z bateriami Li-lon (litowo-jonowymi). Ich zaletą jest stosunkowo krótki czas uzupełniania energii i możliwość doładowywania akumulatorów. Na terenie obiektu zatrudnienie znalazło 250 osób.

Zobacz także: GUS rewiduje listopadowy odczyt inflacji! Co podrożało najbardziej?

Jolanta Sawińska dodaje, że dzięki nowej lokalizacji Raben może zaproponować więcej rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów. Obiekt ma być także ważną inwestycją nie tylko w kontekście rynku lokalnego, ale również międzynarodowego. Dzięki nowej filii zintensyfikowane zostały działania zmierzające do zwiększenia udziału Grupy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Państw Bałtyckich. Z uwagi na dogodne połączenia i szlaki komunikacyjne, ulokowanie inwestycji w Warszawie miało znaczenie strategiczne.

Raben zwraca uwagę, że to jedyny obiekt logistyczny Grupy w Polsce, do którego można dojechać tramwajem. Magazyn przy ulicy Daniszewskiej znajduje się w pobliżu pętli tramwajowej Żerań Wschodni.

Niemiecki gigant logistyczny wybiera nowe ciężarówki eActros LongHaul

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button