DrogowyTransport

Cele klimatyczne Grupy Raben zostały poddane weryfikacji przez SBTi

Cele klimatyczne Grupy Raben zostały poddane weryfikacji przez SBTi. Grupa dołączyła również do inicjatywy Science Based Target. 

Grupa Raben – Science Based Target

Grupa Raben ogłosiła, że dołączyła do inicjatywy Science Based Target („Science Based Target initiative”, „SBTi”). Tym samym poddała weryfikacji swoje cele dekarbonizacyjne. W efekcie zostały one oficjalnie zatwierdzone przez specjalistów SBTi. Oznacza to, że mogą być wdrażane w ramach grupy, a wskazane cele są zgodne z wiedzą naukową i realnie wspierają powstrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie poniżej 2⁰C w porównaniu do epoki przedindustrialnej. 

Zobacz także: Grupa Raben: Czechy coraz ważniejszym partnerem handlowym dla Polski

SBTi to międzynarodowa organizacja, która umożliwia przedsiębiorstwom wyznaczanie celów dotyczących redukcji emisji. Jej zadaniem jest przyspieszenie działań dekarbonizacyjnych i ich koordynacja. Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o połowę do 2030 roku oraz osiągnięcie zerowej emisji do 2050 roku. W skład SBTi wchodzą organizacje takie jak: CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i World Wide Fund for Nature (WWF).

Ewelina Jabłońska-Gryżenia, Head of Sustainability, mówi o rzeczywistej działalności organizacji:

Wyznaczenie poziomu redukcji w oparciu o metodologię SBTi jest dopiero początkiem. Do pełnego osiągnięcia zamierzonych celów konieczne jest zaangażowanie nie tylko nas samych, ale również wszystkich partnerów w naszym łańcuchu wartości. Bez współpracy, dialogu prowadzonego w oparciu o wspólnotę wartości, osiągnięcie globalnych celów i porozumień nie będzie możliwe.

Zobacz także: Nierównowaga wciąż gnębi polską gospodarkę. Deficyt na rachunku bieżącym to już 4% PKB

Cele klimatyczne Grupy Raben na najbliższe lata

Nowe cele klimatyczne ogłoszone przez Grupę Raben obejmują przede wszystkim redukcję emisji z zakresu 1 i 2 o 38,7% do 2030 roku (w stosunku do poziomu emisji odnotowanych w analogicznych zakresach w roku 2020). W ramach przyjętego programu ograniczenie emisyjności ma objąć nie tylko flotę, ale również infrastrukturę taką jak budynki, w tym magazyny. Co więcej, aby osiągnąć cele zawarte w Porozumieniu Paryskim, Grupa Raben zobowiązała się, aby do 2026 roku angażować stałych przewoźników, odpowiedzialnych łącznie za 77% emisji w zakresie 3, w działania na rzecz klimatu i wyznaczenie przez nich celów redukcyjnych zgodnych z bieżącą wiedzą naukową.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, w wyznaczaniu celów klimatycznych i opracowywaniu strategii pomógł zespół doradców firmy Deloitte.

Sojusz Rivian i Mercedesa. Wyprodukują elektryczne dostawczaki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button