PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

GLP znów buduje w Gliwicach. Kompleks będzie ogromny

GLP Gliwice II będzie usytuowany w pobliżu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

GLP ogłosił budowę nowego obiektu magazynowego w Gliwicach, znanego jako GLP Gliwice II. Oba budynki łącznie będą obejmować około 57 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Projekt zostanie zrealizowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie „Excellent”.

GLP z kolejną inwestycją w Gliwicach

Nowy projekt GLP w Gliwicach składać się będzie z dwóch budynków o powierzchni odpowiednio 40 000 m² i 17 000 m². Oba będą posiadać zestaw energooszczędnych rozwiązań zorientowanych na zrównoważony rozwój, w tym dachy przygotowane do instalacji paneli słonecznych, inteligentne liczniki, zwiększoną izolacja budynków i zwiększoną nośność podłogi.

GLP Gliwice II zostało zaprojektowane zarówno dla firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Teren obejmuje zaawansowaną infrastrukturę, co pozwala sprostać wymaganiom klientów o zwiększonych potrzebach energetycznych. Lokalizacja zapewnia bezpośredni dostęp do transportu publicznego, a park oferuje różnorodne rozwiązania w celu optymalizacji kosztów operacyjnych. Jesteśmy przekonani, że zarówno doskonała lokalizacja GLP Gliwice II, jak i techniczne specyfikacje budynków, zostaną docenione przez naszych przyszłych klientów – skomentował Marcin Żuchniewicz, Manager Rozwoju Biznesu w GLP.

Czytaj też: GLP buduje gigantyczny obiekt logistyczny pod Krakowem

GLP Gliwice II będzie usytuowany przy ulicy Kozielskiej, w pobliżu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 88. Gliwice stanowią doskonałą lokalizację dla logistyki, magazynowania i lekkiej produkcji, będąc domem dla wielu wiodących najemców i znanych marek, które korzystają z silnego lokalnego zaplecza pracowniczego. GLP to jedno z wiodących przedsiębiorstw deweloperskich w regionie Górnego Śląska i Zagłębia. Firma posiada łączną powierzchnię logistyczną przekraczającą 300 000 m² na czterech terenach.

Inwestorzy chętnie wybierają obiekty logistyczne w Polsce

Atrakcyjność Polski przejawia się na różne sposoby, zaczynając od korzystnego położenia geograficznego, które umożliwia łatwy dostęp do rynków zbytu, gospodarczą stabilność i korzyści wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej. Na arenie międzynarodowej, dzięki dostępowi do wykwalifikowanej kadry i możliwości optymalizacji kosztów, Polska jest postrzegana jako miejsce oferujące potencjał szybkiego wzrostu. Świadczy o tym wyraźnie rekordowy wynik dochodów zagranicznych inwestorów bezpośrednich, który w 2022 roku osiągnął najwyższą wartość w historii – 128,9 mld zł.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Zagraniczne firmy coraz częściej inwestują w obiekty logistyczne i przemysłowe w Polsce. Instrumenty wspierające inwestorów, oferowane przez państwo, również stanowią istotny czynnik przyciągający uwagę zagranicznych firm.

Przykłady można mnożyć, jednak jest coś, co łączy wszystkie nowo powstające inwestycje. Obecnie projektowane i budowane obiekty mają nie tylko spełniać wysokie standardy efektywności, ale także minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Priorytetem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i ograniczenie zapotrzebowania na energię. Dlatego nowoczesne fabryki są projektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, wykorzystując technologie przyjazne dla środowiska – zauważa Andrzej Przesmycki, CEO w PM, firmie zajmującej się wspieraniem inwestorów na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Polska atrakcyjna dla inwestorów. W jakie obiekty logistyczne w Polsce inwestują?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button