PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Jak tanio wysłać przesyłkę kurierską? Podpowiadamy!

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług kurierskich. Niestety stawki przesyłek kurierskich rosną proporcjonalnie względem cen paliw czy zapotrzebowania. W dalszej części tekstu przedstawimy kilka porad, dzięki którym wyślesz swoją paczkę w okazyjnej cenie!

Jak tanio wysłać przesyłkę? Szukaj, porównuj, sprawdzaj

Dobry research pomoże ci w znalezieniu korzystnej oferty wysyłki paczek. Z reguły najwyższe ceny mają najbardziej znane firmy kurierskie, więc może to najwyższy czas, aby  znaleźć podrzędne, ale mniej popularne biznesy, które szukają klientów? Dobrym miejscem do znalezienia najtańszej przesyłki kurierskiej są platformy brokerów kurierskich. Oferują one usługi kilku firm przewozowych, takich jak np. DHL, InPost, DPD czy Fedex. Ich zaletą jest zgromadzenie usług wielu kurierów w jednym miejscu.

Zwracaj uwagę na zniżki

Często ze względu na okres świąteczny lub inne akcje promocyjne możesz natrafić na atrakcyjne ceny wysyłki przesyłek kurierskich. Takie zabiegi marketingowe są niezwykle skuteczne przy zdobywaniu nowych klientów, a kto nie chciałby zaoszczędzić na wysyłce paczki? Istnieją także strony, na których znajdziesz wiele kodów rabatowych wahających się od 20% do nawet 70% zniżki na nadanie przesyłki kurierskiej – to istny raj dla oszczędnych osób! Poszukując promocyjnej, czyli po prostu taniej wysyłki paczki ponownie przydatne będzie zaznajomienie się z ofertą brokerów kurierskich. Bardzo szybko można przekonać się, która firma oferująca przesyłki kurierskie ma najkorzystniejszą ofertę np. na Shipcenter.pl.

Pora na recykling!

Jeśli chcesz jak najbardziej zaoszczędzić na wysyłce paczki, warto wykorzystać pudełka, które zalegają w twoim domu. Jeśli nie masz ich w mieszkaniu, warto zapytać, czy w lokalnym sklepie takowe nie zalegają na magazynie.  Nie dość, że dasz drugie życie opakowaniu, które mogło zostać wyrzucone, to dodatkowo zachowasz w swoim portfelu kilka złotych. Kolejnym ekologicznym, praktycznym i pozwalającym zaoszczędzić krokiem jest ponowne użycie wypełniaczy, które znajdowały się w przesyłce adresowanej do ciebie. Zamiast kupować dedykowane wypełniacze do pudełek (np. pianki), możesz wykorzystać do wysyłki paczek, np. folię bąbelkową, w którą były owinięte zamawiane kiedyś przez ciebie produkty, dlatego nie warto jej wyrzucać.

Uważnie dobieraj opakowania

Cena nadania przesyłki kurierskiej zależy w dużej mierze od jej wagi oraz wymiarów. Jeśli masz możliwość zapakowania jej własnoręcznie, to w prosty sposób zaoszczędzisz kilka złotych. Zaleca się pakowanie przedmiotów w standardowe opakowania takie jak karton czy foliopak. Natomiast w przypadku niestandardowego kształtu lub większych wymiarów paczki, cena może znacznie  wzrosnąć. Gdy nie masz pod ręką opakowania mieszczącego się w przedziale wymiarów podanym przez firmę kurierską, warto udać się do urzędu pocztowego lub punktu kurierskiego, gdzie nabędziesz karton już za kilka złotych.

Nadaj paczkę w punkcie lub paczkomacie

To zdecydowanie mniej wygodne rozwiązanie, ponieważ należy osobiście udać się do lokalu lub paczkomatu. Jednak cena wykonania takiej usługi w porównaniu do zamówienia kuriera do odbioru osobistego paczki w zupełności to wynagradza – poprzez wysłanie paczki kurierem w ten sposób jesteś w stanie zaoszczędzić w granicach 3-4 zł! Pamiętaj, że w przypadku paczkomatu etykietę musisz wydrukować we własnym zakresie oraz o limitach w wymiarach oraz ciężarze paczki, którą nadajesz. Plusem tego rozwiązania jest także możliwość nadania paczki kurierskiej o dowolnej godzinie.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button