Magazyny

Uruchomiono nowe centrum logistyczne na wschód od Düsseldorfu 

Nowe centrum logistyczne składa się z pięciu hali

Vaillant Group i Picnic, razem ze Swiss Life Asset Managers, zainaugurowali otwarcie nowej nieruchomości logistycznej o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych. Nowe centrum logistyczne położone jest we Wülfrath, na wschód od Düsseldorfu.

Nowe centrum logistyczne w Wülfrath, na wschód od Düsseldorfu

Vaillant Group i Picnic odebrali swoje powierzchnie magazynowe w nowej nieruchomości logistycznej od Swiss Life Asset Managers we Wülfrath, na wschód od Düsseldorfu. Według wydanego komunikatu, nieruchomość o łącznej powierzchni ponad 50 000 metrów kwadratowych powstała na obszarze ponad 100 000 metrów kwadratowych przy ulicy Henry-Ford-II. Jak informuje portal Logistik Heute, w realizację budowy zaangażowana była firma Köster GmbH.

Nowe centrum logistyczne składa się z pięciu hali. Vaillant Group, dostawca centralnych systemów grzewczych, zajmie jednostki 3, 4 i 5, o powierzchni około 32 000 metrów kwadratowych. TechnoCargo Logistik, spółka-córka Vaillant Group, będzie zarządzać operacjami w obiekcie. Supermarket online Picnic zajmie jednostki 1 i 2, korzystając z łącznej powierzchni około 20 000 metrów kwadratowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspólnie otworzyć nasze nowe centrum logistyczne. Ten przyjazny dla środowiska obiekt zdecydowanie wzmacnia naszą sieć lokalizacji – powiedział Dr Frank Fuchs, dyrektor zarządzający TechnoCargo Logistik.

Fuchs dodał, że dzięki nowemu obiektowi firmy stworzą rzeczywistą wartość dodaną dla swoich klientów i będą mogły przetwarzać zamówienia jeszcze szybciej i bardziej efektywnie w przyszłości.

Centrum logistyczne we Wülfrath jest dla nas cennym miejscem, które umożliwia nam dalszą obsługę dużej liczby zamówień w Nadrenii Północnej-Westfalii w przyszłości – dodał Frederic Knaudt, członek zespołu założycielskiego Picnic w Niemczech.

Czytaj też: Panattoni rozpoczyna swoje pierwsze inwestycje na Węgrzech

Centrum logistyczne wykorzysta instalacje fotowoltaiczne

Swiss Life Asset Managers twierdzi, że we współpracy ze Stadtwerken Wülfrath na dachu nieruchomości powstanie jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w północnej Nadrenii-Westfalii. Zastosowanie nowoczesnych pomp ciepła ma sprawić, że obiekt będzie w dużym stopniu niezależny od paliw kopalnych. Planuje się uzyskanie certyfikatu BREEAM Excellent dla obiektu.

Jak informuje portal Logistik Heute, nieruchomość logistyczna znajduje się w centralnej części Nadrenii Północnej-Westfalii, zaledwie godzinę jazdy od miast, gdzie mieszka ponad 11,5 miliona mieszkańców. Wülfrath jest połączony z renomowanymi metropoliami takimi jak Düsseldorf i Kolonia, trójkątem miast górskich oraz z Ruhrgebiet.

Czytaj też: Liczba kredytów hipotecznych rośnie! Już nie boimy się stóp procentowych?

Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button