PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Shopee najczęściej pobieraną aplikacją e-commerce na świecie! AliExpress i Amazon w tyle

Według zestawienia DHL konsumenci najchętniej pobierają aplikację singapurskiego Shopee. Shopee funkcjonuje na polskim rynku od jesieni 2021 roku, a aplikacja pozwala na szybkie zakupy. 

Shopee –  najchętniej pobierana aplikacja e-commerce na świecie

Według zestawienia przygotowanego przez DHL liderem jest singapurska platforma powstała w 2015 roku. W skali globalnej klienci najchętniej pobierali aplikację Shopee. Dotychczas aplikację pobrano ok. 200 mln razy. Tylko w 2018 roku wartość obrotu brutto Shopee wyniosła 10 mld dolarów.

Nieco gorszy wynik odnotował azjatycki lider branży fast-fashion. Shein mierzy się z coraz większymi kontrowersjami związany ze swoją działalnością modową. Oprócz kopiowania fasonów znanych sieci, np. Inditex, zarzuca się nadmierną produkcję oraz obojętność na kwestię środowiska naturalnego. Shein jednak pozostaje liderem ze względu na niższe ceny niż popularne sklepy odzieżowe. Podium zamykają Amazon oraz  jego indyjski odpowiednik Meehso.

Zobacz także: E-commerce: Problemy wizerunkowe mogą przesądzić o przyszłości Wish

Na ostatnim miejscu znajduje się aplikacja Wish, która niegdyś bija rekordy popularności w Polsce i USA. Według danych przekazanych przez DHL z powyższego zestawienia tylko Amazon i Wish odnotowały spadek pobrań w ciągu ostatniego roku.

DHL

Zobacz także: GUS: w kwietniu udział e-commerce w sprzedaży detalicznej spadł do poziomu 8,9%

Shopee na polskim rynku

Shopee, podobnie jak AliExpress skupia się głównie na rynku azjatyckim, kontynuując ekspansję w kierunku Europy. Liczba pobrań Shopee wynika jednak z obecności nie tylko w Indonezji, na Tajwanie, Filipinach, Wietnamie, Tajlandii i Malezji. Singapurski marketplace jest popularny również w Ameryce Południowej, szczególnie w Brazylii, Kolumbii i Chile oraz w Meksyku.

Do Polski Shopee weszło jesienią ubiegłego roku. Na początku zaoferowano sprzedawcom handel bez pobierania prowizji przez pierwsze pół roku. Klienci zyskali darmową dostawę bez minimalnej wartości zamówienia. Oprócz tego, regularnie wprowadzane są pakiety kuponów. Początkowo wejście na polski rynek Shopee było sceptycznie postrzegane przez przedsiębiorców, głównie z uwagi na silną pozycję Allegro. Jednak wydaje się, że szeroko zakrojona akcja marketingowa sprawia, że polscy konsumenci coraz chętniej przekonują się do zakupów u singapurskiego giganta e-commerce.

Amazon wydzierżawi część swoich magazynów. Sprzedaż online osłabła

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button