Info z rynkuLotniczyTransport

Ponad dwieście lotów EasyJet skasowanych przez… awarię systemu

Tysiące pasażerów ucierpiało po tym, jak easyJet skasował ponad 200 lotów z powodu awarii systemu. Do kryzysowej sytuacji doszło na lotnisku London Gatwick, gdzie skasowano około 30 połączeń. Linia zapowiada rekompensatę i niezwłoczne zbadania zaistniałego problemu.

EasyJet skasował ponad 200 lotów przez błąd systemu i wywołał chaos w Wielkiej Brytanii

EasyJet nie ma ostatnio dobrej passy. Przez zmniejszone wpływy finansowe i braki kadrowe spółka musiała m.in. usuwać fotele ze swoich samolotów. Ponadto w związku ze wciąż zwiększającymi się opłatami lotniskowymi i zwiększonymi kosztami za paliwo lotnicze, firma planuje masowe zwolnienia w Berlinie. Wszystko to sprawia, że wizerunek przewoźnika mocno ucierpiał. Nie pomogła w tym, a wręcz zaszkodziła ostatnia sytuacja, która dotknęła tysięcy pasażerów.

Jak informuje The Independent, 26 maja ponad 200 lotów easyJet zostało skasowanych w wyniku problemów systemowych. Co istotne, pasażerowie dostali informację o anulowaniu lotu tuż przed odlotem samolotu.

Mimo iż problem trwał od godziny 13 do 15, to wywołał chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Jak wskazuje DailyMail, problem nie został szybko rozwiązany przez braki kadrowe, ponieważ w związku z pandemią COVID-19, firma pozbyła się nawet bardzo wykwalifikowanych pracowników. Teraz odbija się to zarówno na reputacji przewoźnika, jak i samym bezpieczeństwie pasażerów.

Czytaj również: EasyJet walczy o zatrzymanie pracowników. Linie szykują sporą premię

Co istotne, problemy  dotknęły także innych przewoźników, w tym British Airways, który w ostatnim czasie odwołał nawet 114 lotów na London Heathrow. Ponadto, jak zaznacza DailyMail „klienci w Cardiff musieli czekać prawie 40 godzin na lot, a w Manchesterze kolejki ciągnęły się aż do parkingu.”

Niemniej jednak to właśnie odwołanie ponad 200 lotów easyJet spowodowało efekt domina, ponieważ miejscami docelowymi były m.in. Rodos, Santorini i Mykonos w Grecji oraz Antalya w Turcji. Oznacza to zastój w kierunkach wycieczkowych, które w obecnym czasie są oblegane przez pasażerów z Wielkiej Brytanii.

EasyJet pozbywa się samolotów i 275 pracowników z lotniska w Berlinie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button