LotniczyTransport
Gorące newsy

Katastrofa samolotu China Eastern Airlines. Dziesiątki ofiar [WIDEO]

Boeing 737 linii China Eastern Airlines rozbił się w Chinach. Lot China Eastern z Kunming do Guangzhou wystartował o godzinie 13:11 (06:11 czasu polskiego), ale został przerwany o 14:22 (7:22). Na pokładzie było 132 osób. Nie ma jeszcze danych o ofiarach śmiertelnych, ale wszystko wskazuje na to, że wszyscy zginęli.

Katastrofa samolotu China Eastern Airlines. Na pokładzie 132 osoby

Chińskie media państwowe podały informacje, że samolot linii China Eastern Airlines ze 132 osobami na pokładzie rozbił się na południu kraju w prowincji Guangxi. Planowo  lot MU5735 wystartował z Kunming, gdzie miał wylądować w Guangzhou o 15:05 czasu lokalnego.

Czytaj również: Chiny odmawiają Rosji dostaw części samolotów. Szykuje się katastrofa?

Jak podaje Flightradar24, w chwili pisania tego artykułu, nie było informacji o przyczynach katastrofy samolotu, którym był sześcioletni Boeing 737-800. Ponadto jak wynika z danych pomiarowych, lot zakończył się na wysokości 3225 stóp (ok. 982.9 metrów) z prędkością 376 węzłów (ok. 696 km/h). Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, iż teren, na którym rozbił się samolot, jest górzysty i trudno dostępny.

Według Civil Aviation Administration of China, maszyna straciła kontakt nad miastem Wuzhou. Na pokładzie znajdowało się 123 pasażerów i dziewięciu członków załogi. Wcześniejsze informacje mówiły o 133 osobach.

Źródło: FlightRadar24

Według Aviation Safety Network, ostatni katastrofa samolotu pasażerskiego w Chinach miała miejsce w 2010 roku.  Do zdarzenia doszło, kiedy regionalny odrzutowiec Embraer E-190 należący do Henan Airlines rozbił się podczas podejścia do lądowania na lotnisku Yichun. Przyczyną wypadku była ograniczona widoczności. Wówczas życie straciło 44 z 96 osób na pokładzie.

Czytaj również: Chińczycy otwierają pierwszą filię firmy wydobywczej w Kabulu. Rozpoczyna się ekspansja w Afganistanie

Inna katastrofa wydarzyła się 24 listopada 1992, kiedy to odrzutowiec 737-300 linii China Southern lecący z Guangzhou do Guilin rozbił się podczas zniżania do lądowania. Tego dnia zginęło 141 pasażerów, nikt nie ocalał.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button