MorskiPrzemysł 4.0Transport

HHLA Sky dostarczy zautomatyzowane drony dla portu w Hamburgu

HHLA Sky, spółka zależna Hamburger Hafen und Logistik AG, oraz Hamburg Port Authority (HPA) podpisały partnerstwo technologiczne, aby umożliwić korzystanie z automatycznych dronów na terenie portu w Hamburgu. HHLA Sky opracowała i wprowadziła na światowy rynek technologiczne centrum kontroli, które może służyć m.in. do sterowania i monitorowania dronów. Zautomatyzowane drony trafią do portu jeszcze w tym roku.

Zautomatyzowane drony pomogą w zarządzaniu portem w Hamburgu

Według niemieckiej firmy za pomocą tej technologii można znaleźć obiecujące rozwiązania dla procesów logistycznych, sensorycznych lub koordynacyjnych. Jens Meier, dyrektor generalny HPA, zwrócił uwagę na korzyści, jakie niosą ze sobą zautomatyzowane drony:

W przypadku wystąpienia burz, wypadków lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, latające, pływające lub samobieżne roboty są na miejscu znacznie szybciej, aby dostarczyć materiał wideo i fotograficzny o wysokiej rozdzielczości dla dokładnego obrazu sytuacji, a ten zysk czasowy może być decydujący w sytuacji awaryjnej.

Ponadto, zautomatyzowane drony sprawią, że konserwacja i rozbudowa infrastruktury portowej będzie znacznie bardziej efektywna, szczególnie w przypadku obiektów, do których dostęp jest bardzo utrudniony, zajmuje dużo czasu lub jest zwyczajnie niebezpieczny.

Według Matthiasa Gronstedta, dyrektora zarządzającego firmy, dzięki rozwiązaniu HHLA Sky, wszystkie powiązane procesy są mapowane i kontrolowane w bezpieczny sposób.

Ponadto HPA może wykorzystywać mobilne i zdalnie sterowane czujniki do zbierania różnorodnych danych, których analiza pomaga w optymalnym wykorzystaniu zasobów – wskazał Gronstedt.

Czytaj też: Hamburg: Do portu zawinie pierwszy kontenerowiec przystosowany do LNG

Zautomatyzowane drony trafią do portu jeszcze w tym roku

Aplikacje HPA są połączone w sieć w ramach partnerstwa technologicznego, co oznacza, że ​​wcześniej złożone procesy można usprawnić, a urządzenia mogą być obsługiwane bardziej wydajnie.

Następna faza rozwoju produktu dla naszej nowej usługi Drone-as-a-Service jest na dobrej drodze dzięki temu partnerstwu – wskazał Phanthian Zuesongdham, szef Division Port Process Solution w HPA, który dodał, że w ramach pilotażowej eksploatacji, zautomatyzowane drony trafią do użytku jeszcze w tym roku.

HHLA Sky od niedawna zajmuje się opracowywaniem nowych innowacyjnych rozwiązań dotyczących dronów, współpracując również z niemiecką firmą technologiczną Arial Robotics. W ramach tego partnerstwa obie firmy dążą do integracji technologii opartych na europejskiej inżynierii oraz standardach i procedurach lotniczych.

HHLA Sky dostarczy zautomatyzowane drony dla portu w Hamburgu
HHLA Sky

Czytaj też: Szoki podażowe ustają. Tanieją chipy, fracht, materiały i surowce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button