LotniczyTransport

Przesyłki lotnicze FedEx opóźnione. Piloci rozchorowali się na Omikron

Przesyłki lotnicze FedEx są opóźnione, ponieważ nowy wariant COVID-19 Omikron, spowodował przymusową kwarantannę wśród pilotów. Przewoźnik przekierował najpilniejsze przesyłki do ciężarówek, ale przez wzgląd na niewystarczającą liczbę kierowców, przesyłki mogą dotrzeć do klientów ze sporym opóźnieniem.

Przesyłki lotnicze FedEx opóźnione ze względu na wariant COVID-19, Omikron

Tysiące lotów zostało odwołanych przez wzrost zakażeń wśród załóg lotniczych, co spowodowało zakłócenia działalności FedEx. Jak informuje serwis Freight Waves, firma przestrzegła przed nieprzewidzianymi zastojami. Jako przykład podała rosnące liczby zachorowań wśród ekip lotniczych i personelu nadziemnego. Ta sytuacja wpłynęła na bezprecedensowe anulowanie tysięcy lotów w okresie świątecznym.

Czytaj więcej: Ponad 6000 lotów odwołanych na całym świecie. Winny wariant Omikron

Spółka napisała w komunikacie do klientów, że:

Wdrażamy plany awaryjne i dostosowujemy operacje, aby zminimalizować opóźnienia. Jednocześnie kontynuując świadczenie jak najlepszych usług dla naszych klientów w tych trudnych czasach. Przesyłki przechodzące obecnie przez sieć będą traktowane priorytetowo.

Problem dostawcy przypomina, że zakłócenia w łańcuchach dostaw wciąż trwają i nic nie zapowiada poprawy tej sytuacji. Przykładem jest sytuacja związana z linią Cathay Pacific, która ostatnio zawiesiła większość lotów towarowych. Przewoźnik poinformował, że obsłuży jedynie 20% lotów w porównaniu z czasem przed pandemii. Wszystko przez bardzo rygorystycznych przepisów w Hongkongu, gdzie linie wysyłają na kwarantannę pilotów i załogi lotnicze.

Nie tylko COVID-19. Złe warunki pogodowe także wpływają na opóźnienie dostaw przesyłek

Przesyłki lotnicze FedEx dochodzą do klientów ze znacznym opóźnieniem w USA także z innym powodów. Pogorszenie się pogody, między innymi burze śnieżne, wpłynęły na działalność globalnego węzła FedEx Express w Memphis oraz innych lokalizacji na Środkowym Zachodzie i we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Firma przekazała, że klienci muszą zapoznać się ze szczegółowym regulaminem dostarczania przesyłek, w tym aktualizacji wytycznych. Dotyczy to m.in. przekierowań krajowych, a nawet wyboru innego przewoźnika.

Zobacz również: Pandemia Covid-19 cofnęła rozwojowo Włochów o 25 lat. Nas o rok

Co warto zaznaczyć, amerykańskim klientom umożliwiono przekształcenie krytycznych przesyłek w usługę First Overnight Freight. Dzięki temu, dostawy realizowane są już następnego dnia do 9:00, lub 10:30 rano od poniedziałku do piątku w wybranych rejonach USA.

Niestety przez zaraźliwość wariantu Omikron zauważalny jest również widoczny spadek liczby podróży lotniczych, a tym samym pojemności ładunkowej samolotów pasażerskich. Przykładem jest Lufthansa, która zmniejszyła zimowy rozkład lotów o około 10%.

Pandemia COVID-19 powoduje przy tym zastoje na lotniskach, ponieważ pasażerowie muszą stać długie kolejki w oczekiwaniu na przeprowadzenie wymaganego testu na koronawirusa. Dodatkowym problemem jest redukcja etatów, do której doszło w 2020 roku. Obecnie trudno ponownie mówić o poprawie sytuacji, zwłaszcza że w wielu krajach wprowadzane są coraz to nowsze, bardziej surowe restrykcje pandemiczne.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button